| Dolores214 a întrebat:

TPU ajutor mă părăsit nevasta și a fugit cu unu și a abandonat copii. sunt la pământ ce trebuie sa fac ajutor ca durerea e mare.

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Lasă durerea pentru mai târziu. Ai grijă de copii și de tine.
Nu sunteți sclavii celuilalt. Accepta dorința ei și mergi mai departe. Mai zăbovește cu divorțul. Dacă cumva se întoarce vorbeste omenește cu ea ca să îndrăznească să si spună gindurile.
Nu te razbuna, nu-i fa mizerii niciodată! Data viitoare poate e rindul tău.
Fii calm și poartă-te ca un adult si gentleman. Chestii din astea se intampla tot timpul.
Succes!

13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta si ieri.
Ai primit raspunsuri concrete.
Lasa disperarea si gandeste limpede si lucid.
Daca a fugit cu unu, poti sa te resemnezi cu gandul ca femeia nu inseala degeaba.
Undeva ai gresit!

| Dolores214 explică (pentru ROB3RT89):

Nu am greșit crede-ma i-am oferit haine scumpe telefone de ultimagine generație nu am lăsat la lucru nu i-am greșit cu nimic

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Dolores214):

Asta e ceva superficial, vorbesc aici de atractie, nu de interes!
Dupa cum ai raspuns se vede ca nu ai experienta si ai mentalitatea a 90 % dintre barbatii care cred ca asa ti o femeie langa tine.
Societatea, conceptile sociale eronate si mass media v-au spalat de tot creierul!

| Dolores214 explică (pentru ROB3RT89):

Nu prea înțeleg deci 1 nu mergea la lucru 2 toată ziua se aranja 3 pe telefon buton pe ascuns 4 pe familiaea nu o suporta 5 cu băiatul ăla mare se purta urat 6 când a plecat luni dimineata! seara vine lângă mine facem dragoste 7 înainte ce sa merg la lucru vine mă pupa ai grija de tine. După 1 ora suna copilu mare nu o mai vinit mama ....Nu înțeleg sunt șocat

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Dolores214):

Nu stiu cum ai putut sa stai cu un specimen de genu si sa mai faci si copii...

| Adry05 a răspuns:

Zi mersi ca macar a lasat copiii.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Anunta Politia ca sotia a parasit domiciliul si si-a abandonat copii (ca nu cumva sa se intoarca si sa-ti ia copii).
2. Baga divort!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai dreptate

| Lucian2473 a răspuns (pentru anonim_4396):

La dansul, durerea e mare. Pune desori aceasta intrebare. De politie si divort cred ca stie.
Timpul rezolva astfel de rani.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O consideri tradatoare si iti indrepti toata atentia spre copii.
Cere consiliere de la un avocat, sau de la sistemul social.

| AliGab a răspuns:

1. Te mobilizezi sa iti revii pentru copii: sa ai grija de ei si sa lupti sa nu ii desparti
2. Lasa razbunarea, nu pentru mai tarziu ci pentru niciodata (exemplu pe care il vei da copiilor va ajuta copii sa devina oamenii de mai incolo)
3. Analizeaza motivul pentru care a plecat si lucreaza la comportamentul tau care a indepartat-o pe sotie.
4. Divortul lasa-l pe mai incolo doar in cazul in care mama nu se intoarce la copii si la tine, cand vei fi vindecat
5. Nu iti cauta alinarea in bratele altei femei: cauta mai intai sa vindeci rana si apoi cauta o femeie care sa iti iubeasca copii (daca nu va mai fi posibila impacarea cu actuala sotie), nu altfel.
6. Striga la Dumnezeu (acest punct trebuia sa fie 1 nu 6)

| Samariteanul a răspuns:

Incerci sa intreti familia actuala si te razbuni mai tarziu...

Răspuns utilizator avertizat