| Katalinnnn a întrebat:

TPU cind eram mai mic in clasa 8-a 9-a aveam un limbaj foarte bun cu toate fetele si baietii aproape cu toate fetele flirtam iar acum de la citva timp am inceput sa ma stric complet dar nu m-am indragostit in nimeni nu stiu ce se intimpla in ultima vreme help pls

3 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Asta poate avea mai multe cauze!
Ca sa poti flirta cu cineva trebuie sa te simti bine in pielea ta. Ai avut ceva schimbari de fizic in ultima perioada care te au facut sa ti pierzi increderea in tine?
Petreci foarte mult timp pe internet folosind limbaj stalcit?
Astea sunt doua exemple. Cand iti pierzi increderea in sine nu te mai simti in pielea ta, daca tu nu crezi ca arati bine, atunci cum poti sa i demonstrezi cuiva ce pierde?
Pierzand timp pe internet vorbind "cool" iti afecteaza modul in care vorbesti. Nu te poti exprima coerent si din cauza faptului ca nu te mai poti ascunde in spatele unui computer, te blochezi!
Stiu ca suna banal dar incearca sa faci un monolog in oglinda! Sa vezi cum te comporti! Poate ai tic uri enervante pe care nu le observi: rosul unghiilor, clipesti dintr un ochi etc!

| Dede1 a răspuns:

Ai innebunit, cred...

| Katalinnnn explică:

Pai nu stiu nu prea cred sa am schimbari radicale dar cred ca mi-am pierdut increderea dar nu eram asa straight face