| anonim_4396 a întrebat:

TPU incerc sa ma descarc...cititi va rog.Prietena mea a intrat pe mes si m-a intrebat daca mergem pe afara si i-am spus ca nu ca este frig si dupa aia mi-a zis ca daca vine la mine i-am spus stai sami intreb bunica ca mama tata si fratele meu erau plecati si mi-am intrebat bunica iar ia a zis ca nu ma lasa ca este dezordine si nu aveam loc in camera ei si i-am spus prietenei mele ca nu ma lasa si ia a zis ca dc eu i-am spus ca este foarte dezordine ia mi-a spus ca asa fac mereu ca nu vreau sa ma joc cu ea.Eu i-am spus sa ma inteleaga si pe mine ca nu ma lasa eu o intelegeam pe ia cand nu o lasa cu mine dar in fine ia mereu vrea sa stam numai la mine si oricum naveam chef de asazisa prietena falsa nu stiu cum sa-i spun ca daca se mai comporta asa voi lua niste masuri si nu o sa mai fiu prietena cu ia ii si jur.Cum vi se pare am procedat bine sau rau prietena mea e rea nu ma intelege?

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Păi, ai procedat bine pentru că ţi-ai ascultat bunica. Dacă prietena ta nu vrea să înţeleagă că nu ai voie e problema ei.

Dar voi vă mai jucaţi la 16 ani sau nickname-ul e la vrăjeală?

| gabytza387 a răspuns:

da ai procedat f bine ea nu este prietena ta asa cum crezi tu big grinparerea mea tongue

| teodora555 a răspuns:

Trebuie sa ii spui prietenei tale, nu e frumos cea ce face, si daca mai fAce ii zici mai bine sa mergeti la ea acasa

| Mademoiselle a răspuns:

Tu ai procedat cat se poate de corect si bine intrebandu-ti bunica, iar in legatura cu prietena ta faptul ca nu intelege, ori isi dorea foarte mult sa stati impreuna ori e mai rautacioasa de fel, eu zic sa o lasi in pace si isi va da seama singura ca nu a procedat bine... Distanteaza-te putin de ea sa vada ca te-a deranjat faptul ca nu te intelege, iar cand isi va da seama o sa ii para rau! Pe urma stai de vorba cu ea si explica-i inca o data si o sa revina totul la normal! Dar daca ea nu te va intelege inseamna ca nu e chiar o prietena, o prietenie nu se bazeaza doar pe incredere, comunicare, ci si pe intelegere! Succes te puuuup:*