| RalucutzaFarmer a întrebat:

TPU mama certat cu prietena mea cea mai buna, ia imi stia unele dintre secrete si ea mi lea dezvaluit pe toate. O colega m-a intrebat daca imi place de fratesu dar nu imi place laughing suna ciudat.Si cred ca i-a spus cuiva de cine imi place dar din fericire nu mai imi place de el. Ce sa fac? Mie foarte frica sa nu rada cei de la scoala de mine credeti ca ar trebui sa ma inpac cu ea?

Răspuns Câştigător
| Ondine a răspuns:

Daca tu consideri ca motivul pentru care v-ati certat nu e important, atunci da, daca e o prietena care inseamna foarte mult pentru tine si simti ca o poti ierta da, dar asa numai ca sa nu-ti dezvaluie secretele nu. In primul rand, fii increzatoare cand ceilalti te intreaba de ceva de care nu le poate spune decat ex prietena ta si nu nega daca sunt adevarate, pentru ca asta va face sa para ca vrei sa le ascunzi. Si ce daca ti-a placut un tip sau doi? Dragostea e normala, exista, mai ai si avantajul ca s-a intamplat mai demult... Dupa parerea mea cel mai important e sa nu te panichezi...Succes! Stiu ca e mai greu de facut decat de spus!

6 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Aia nu iti mai poate fi prietena. Daca tu consideri ca e bine sa te impaci cu ea este problema ta dar crede-ma ca nu vrei asta.O sa spuna lumii si ce ai mancat aseara(daca ii zici tu).
Am avut si eu parte de o asa prietena si nu m-am invatat minte cand mi-a facut`o.M-am impacat cu ea dupa 3 luni si mi-a facut`o din nou. Apucasem sa ma destainui din nou.M-am mai impacat o data cu ea si m`a dat de gol cu ceva foarte grav. Abia atunci am pus punct prieteniei adevarate.Acum suntem prietene doar asa de"ce faci"si atat.

| DiditsSa a răspuns (pentru UbexFlo):

Da...are dreptate, nu e singura careia i s-a intamplat astawinking

| anss23 a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine sa nu-ti mai pierzi timpul cu "drame" din astea, poti sa faci lucruri mai interesante.Si daca fata aia ti-a dezvaluit toate secretele inseamna ca e o persoane de toata rusinea, nu ti-a fost niciodata o prietena adevarata si probabil nu va fi niciodata una.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Oamenii astia nu-ti sunt prieteni, un prieten n-ar face asa ceva vreodata, deci daca vrei sa nu mai suferi din nou sfatul meu este sa o lasi balta si sa-ti gasesti prieteni adevarati, si nu te mai teme degeaba pentru ca nu merita! A, si nu-i mai spune niciodata nimichappy

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Buna! Asa am patiti si eu sad,dar aceea fata nu iti e prietena! Vorbeste cu ea,si spune-le colegilor,ca nu e adevarat,sau daca sunt secrete stanjenitoatre, vorbeste cu ai tai, si nu-i baga in seama pe aceei colegi.Nu-i vorbi urat,ca o sa faci lucrurile si mai rele,Dar daca iti spune un secret,tu il vei face? Nu cred, mai ales din bun simt, ca cearta nu face nimic.Deci,pe scurt:
-Vorbeste cu ea
-intreab-o de ce a facut asta
-nu-i mai spune secretele tale,mai ales din incindentul acesta
-si nu spune niciodata secretul ei, alcuiva
Daca vrei sa te inpaci, cum vrei

| HopeAndDream a răspuns:

In primur rand nu folosi razbunarea. Trebuie sa ii explici ca nu e treaba ei ce iti place si ce faci.in cazul in care si ea ti-a zis secretele ei poti sa ii dai exemplu comportamentul tau. O prietena adevarata nu ar face asta. Daca nu merge asta arata'i ca nu iti pasa ce zice ea...asa se va plictisi. succes