| Iulianaiuli78 a întrebat:

TPU sunt de etnie romă, părinții vor să imi facă cunoștință cu cineva, prima dată nu eram de acord, dar ei tot insistând am zis, da.
A venit la mine băiatul acela si a zis ca sunt foarte frumoasă si că ma vrea, eu nu il plac pe el. Le-am zis asta părinților ca nu il plac, ei tot insista să stăm mai multe zile împreună, lui i-am zis la fel ca nu m-am îndrăgostit de el, dar el la fel ca poate se întâmplă ceva.
Au zis sa vorbim 3 luni si după facem nunta și vor 10 mi de € pe mine! Vreau sa fug de acasă sa ma angajez, nu știu ce să fac, vreau să ma sinucid nu mă înțelege nimeni.

Nu este asta cumva trafic de persoane?

Răspuns Câştigător
| Daz01 a răspuns:

Ce vârstă ai? Dacă ești minoră trebuie să anunți de urgență autoritățile. Dacă ești majoră nu te poate obliga nimeni să te căsătorești fără ca tu să-ți dorești asta. Din păcate pacticile comunităților de rromi nu sunt încă combătute și până când generațiile care vin nu le vor ignora situații ca ta tot vor mai fi. Succes.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Du-te la protectia copilului si cere ajutor; numeni nu are dreptul sa te oblige sa re casatorestu cu cine nu vrei!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici un trafic de persoane... la voi tiganii este o lege nescrisa ca fetele sa fie vandute pe cat mai multi bani si intelegerea o fac parintii.

Spune-le parintilor tai sa ceara 30.000 euro pentru tine, ca esti foarte frumoasa si vei vedea cum aia se retrag, ca nu au atata banet sa le plateasca parintilor tai, pentru tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nici un trafic, așa e obiceiul la voi. Eu zic să faceți nunta, încasezi pițulele și fugi pe urmă, că ai cu ce.