| Anda94 a întrebat:

Trebuie sa aleg intre prietena mea cea mai buna si fostul meu prieten, adica noi ne-am despartit si acum vrem sa ne impacam dar ea (prietena mea cea mai buna) mi-a spus ca eu nu am orgoliu si mandrie, si ca va trebui sa aleg pe cineva dintre ei doi, voi pe cine spuneti sa aleg? multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea sa-i explici ca asta cu alesul e o trebusoara mai dificila in viata. tu nu te mai plange la ea pentru orice prostie ca vezi prea bine ce se intampla mai apoi si unele lucruri este mai bine sa le tii doar pentru tine. cat despre fostul...mai bine-l lasi in treaba lui, nu mai pune botul doar ca ti-a dat atentie.

| blueheart a răspuns:

E greu sa alegi intre doua persoane la care tii. Dar niciunul nu ar trebui sa te puna sa alegi. Prietenul adevarat e cel care iti respecta deciziile si sta langa tine acceptand felul in care gandesti.
Simte cu inima si gandeste cu creierul. Cam greu, nu? Daca tu crezi ca tipul tine la tine, ca te poate iubi asa cum iti doresti, ca puteti avea o relatie frumoasa, atunci da-i o sansa. Prietena ta va intelege daca tine la tine cu adevarat.

| Zabbyel a răspuns:

Daca mi te-a pus sa alegi inseamna ca e cam egoista sad in locul tau nu as alege pe nimenilove struck

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Pe prietena k prietenu cine stie cat timp va tine

| elyfel a răspuns:

O fata trebuie sa aiba orgoliu nu lasa un baiat sa te umileasca
eu n-as alege pe nimeni mi-as asculta inima

| Maya2014 a răspuns:

Daca e prietena ta cea mai buna, probabil iti vrea binele.
Eu zis sa o alegi pe ea, baieti mai sunt.
Acum, tu esti in masura sa alegi.

| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Daca iti e cu adevarat prietena, ti-ar da un sfat nu te-ar pune sa alegi.
Fa ce-ti spune inima.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Eu zic sa il lasi pa ala in trebea lui, trimitel la plimbare.prietena ta iti va fi mereu alaturi la bine si la greu da ala daca va despartiti iar? cine e langa tine? cred ca dupacea prietena ta n-o sa mai vb cu tine deoarece ai respinso

| dantiberiu23 a răspuns:

Asculta-ti inima!

| 10danny0499 a răspuns:

E complicat. Poate ea ti-a zis asta pentru ca stie ca ai suferit, si ca tipul te va face sa suferi, si nu vrea sa iti zica asta pentru ca, fiind prea indragostita nu ai asculta-o si te-ai supara pe ea.Mai bine ar trebui sa ai doua discutii,una cu ea,una cu el.Ei spune-i de ce nu vrea sa va impacati tu si fostul(de exemplu,stiu doua cele mai bune prietene care s-au certat din ceva asemanator,una il placea pe fostul celeilalte,iar daca BF si tipul erau impreuna suferea). Poate ea vede ceva ce tu nu vezi.
A doua discutie sa fie cu fostul,sa il intrebi de ce vrea sa va impacati,si bine ar fi sa iti dea un raspuns din inima,nu unul superficial.
Ai grija sa nu fii credula, trage-i de limba pana zic ce simt cu adevarat.
Dupa ce ai obtinut raspunsurile, cantareste in balanta, si ai mare atentie.
Poate ea se simte ignorata, am trecut prin asta.Nu e prea placut sa nu petreci prea mult timp cu cea mai buna prietena, si atunci cand stai cu ea sa vorbeasca non-stop despre tipul cu care este. Pune-te in locul ei si vezi daca e sau nu egoista, exista oameni ce chiar sufera, dar nu ii lasa nici pe cei mai apropiati sa vada asta.
Sper ca te-am ajutat. :-)