| Liviucu a întrebat:

Un baiat de 16 ani a facut o calatorie in strainatate..cand s`a intors acasa la aeroport il astepta mama lui cu lacrimi de bucurie in ochi.Cand a ajuns si-a strans baiatul in brate cat de tare a putut deoarece i-a fost foarte dor de el.Pentru asta, baiatul a spus: mama stiu ca ma iubesti mult dar daca ma strangi asa in brate in fata atator oameni ca pe un copil mic...ma faci de rusine! Cu asta a ranit`o foarte tare pe mama lui care se gandea ca..fiul ei nu se bucura ca o revede. Dupa 5 ani fiul ei a plecat iar intr-o calatorie in strainatate si desi avea deja 21 de ani, mama lui a mers cu el la aeroport sa il conduca sa isi ia ramas bun de la el.Dar de data aceasta nu si-a imbratisat fiul ci s-a intors cu spatele plangand foarte tare si i-a zis: ramas bun fiule si ai grija de tine! Cand baiatul s-a intors mama lui nu il mai astepta in gara. Ajuns acasa a gasit un buchet de flori si langa flori o scrisoare de la mama lui...curios a deschis`o si a inceput sa o citeasca, iar dupa ce a terminat a cazut jos plangand si distrus. Era cel mai urat si rau moment din viata lui.In scrisoare scria:fiule acum 6 ani cand te-ai intors acasa aveam lacrimi de bucurie in ochi si te-am strans cu drag in brate, dar cand tu vei citesti randurile astea eu voi fi deja in cimitir intr-un mormant pentru ca am murit de cancer..cand ai plecat ultima data nu te-am starns in brate,ci ti-am intors spatele sa nu te fac de rusine. dar am plans foarte tare pentru ca am stiut ca te voi vedea pentru ultima data.Te iubesc foarte mult si voi veghea intotdeauna asupra ta! Cu drag, mama ta. Imi iubesc mama si nu imi e rusine niciodata cu ea deoarece ea e fiinta care mi-a daruit viata, ma ingrijeste si ma iubeste neconditionat!
Mama va ramane mereu pentru mine cea mai importanta! Dar pentru voi? happy

Răspuns Câştigător
| xlr8rq1 a răspuns:

Aceasta este o poveste intr-adevar emotionanta si nu imi este rusine sa o spun:am varsat o lacrima si imi iubesc mama!
Ma cearta cand nu o ascult, ma pedepseste, dar ea este cea care m-a adus pe aceasta lume unde am prieteni, 2 verisoare, un var si o familie minunata!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Recunosc ca m-a impresionat la maxim ce am citit si normal ca mama ramane nr1 si cea mai importanta pentru mine, cred ca si pentru majoritatea...

| foxsilver a răspuns:

Despre dragostea mea pentru mama nu pot spune mai mult de doua cuvinte, acestea fiind INDESCRIPTIBILA si INDESTRUCTIBILA.

| Liviucu explică:

Nu stiu daca este sau nu inventata. Eu am gasit povestea si am spus sa v-o impartasesc si voua. Pana la urma subiectul ei conteaza. Eu unul nu o mai respect deloc, o injur cum injur baietii la nervi. Si nu imi place deloc in ce stadiu am ajuns... sad

| Anonima264 a răspuns:

De acord!
Mama mereu va ramane importanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am avut mamă, pentru mine va fi mereu o enigmă cum este "mama".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ca e inventata, nici n-are logica.Cine ar face asa?!

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Frustratul nu are cum să își vadă viața frustrată..se obișnuiește cu ea și nu o recunoaște.

| hunterpainting a răspuns:

Da bineinteles.

| Alison95 a răspuns:

Bullshit.
astea sunt povesti inventate ce au scopul sa-ti apreciezi mama.
nu e real fratilor.
chestii de-astea sunt inventate de fetitele de 12 ani.
nu mai puneti botul la toate prostiile.

| Cleopa a răspuns (pentru Alison95):

Poate ca aceasta este o poveste inventata, dar daca undeva acest lucru s-a intamplat cu adevarat? daca candva asta o sa ti se intample tie, Doamne fereste? nu stii ca in viata primesti roadele a ceea ce semeni?

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Alison95):

Și ce ești așa frustrată?

| gaby5995 a răspuns:

M-a impresionat foarte tare, aproape mi-au dat lacrimile. Mama e cea mai importanta fiinta din lumea asta(chiar daca ma cert cu ea, o respect foare mult).

| Adryana98 a răspuns:

Mi s-a prelins incet lacrima pe obraz cand am citi aceasta povestire! Acum am inteles sa nu-i mai fac mamei atatea probleme, sa nu-i mai intorc spatele etc. Iti multumesc pentru aceasta poveste minunata!happy

| мαяιє a răspuns:

Chiar dacă am mamă ..pentru mine e ca și cum nu aș avea. Nu este niciodată lângă de mine.