| xRaffy a întrebat:

Un băiat de 25-30 ani care sta cu părinții și are o casa mare și frumoasa și nu are de gând sa se mute în alta parte. Întrebarea mea este. Voi ca fete ați accepta sa va mutați cu un astfel de băiat chiar dacă locuiește cu părinții și sa locuiți împreună cu ei? Având camere separate desigur ca tu și iubitul tău sa stați amândoi singuri într-o camera.

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Nu...
in primul rand mama soacra e un cliseu enorm
in al doilea rand, mai ales in primii ani de casnicie, cand inca nu sunt copii, nu ar strica sa va distrati impreuna, si sa aveti un nivel mare de intimitate, adica o faceti pe fiecare suprafata cat de cat plana din casa, stati dezbracati toata ziua, etc.
asta NU o faci cu mama soacra in casa, sau mai rau, cu tata socru (caruia s-ar putea sa i se scoale)

41 răspunsuri:
| TLF92 a răspuns:

Mai exista o posibilitate, aceea ca baiatul cat si fata sa aiba capul pe umeri si sa urmeze facultati de viitor, nu cred ca ar fi un deranj sa locuiasca in casa unuia din parintii, dar aici nu vorbim de o casa cu doua camere si o bucatarie ( ca poate ai pus problema in modul asta ) viata e GREU prietene si chiria e scumpa fara o pzd alaturi happy o sa te obisnuiesti tu nu iti fa griji cu pateu si paine si economii la ciorap

| Mosotti a răspuns:

Ar sta, daca se plac f mult reciproc, si parintii aluia nu ii deranjeaza, au camere separate toti, e chiar mai bine, ca ies mai bine la cheltuieli, ce rost are sa se duca sa des chirie in alta parte cand are o casa mare si frumoasa?! Ar fi culmea.

Si e bine sa aiba si ei doi camere separate, sa nu stea unu pe capul altuia in prostie asa, poate unu vrea sa se uite la un film singur in camera, sa mai aiba si ei spatiul intim, poate n-am chef sa stau cu tine pe capul meu acum, ce facem?
Sau invers. Ori sa dorm singur noaptea, nu sa-ti aud tie sforaiturile si sa-ti miros transpiratia, dar daca are casa mare, are si camere separate si pentru ei.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai pe tine te int unde stai, sau sa fi cu persoana iubita? Inseamna ca nu ai iubi pe acea persoana daca conteaza asta pentru tine.
Evident, sa aiba parinti care nu se baga care-s f okey, ca daca sunt din aia bagaciosi, ai dreptate.

| Mosotti a răspuns (pentru xRaffy):

Pai argumentul e, pe care nu-l spune si care poate fi, e ca nu iubeste destul pe acel om, al doilea argument pe care ti l-ar putea spune si e posibil sa fie asa, e ca parintii aia sa le faca viata un cosmar, si asa mai bine prefera sa nu accepte.
Dar nu poti face asta dinainte fara sa stii cum sunt parintii aluia, accepti intai, si apoi daca nu e in regula, se muta! Asa se face.

| GLA a răspuns:

Parerea mea este ca doar daca am o sansa sa imi cumpar apartament DA ma mut cu iubita dar daca ma mut cu chirie mai bine NU, cu banii aia irositi prosteste pe chirie doar ca vrea aia sa stea in *** goala prin casa mai bine lasa, Asa si eu am o vila mare si fiecare e cu *** masii aici, nu ne deranjam unu pe altul: Vad prea multe tute in ziua de azi cu pretentii ca ala sa stea singur, prea multe pretentii ca ala sa aiba bani, sa fie barbat sa intretina totul si ele n au bani de un SUGUS si o guma, nu stiu sa gateasca mancare decat sa se gateasca in oglinda, imi e scarba de generatia din ziua de azi

| anonimg a răspuns:

In mod normal cei doi pot sa stea impreuna in aceeasi camera daca sunt casatoriti.
Apoi, este vital pentru relatia lor sa nu locuiasca cu parintii niciunuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Da, de ce ar conta pentru mine unde stau? Cat timp sunt cu persoana iubita pot trai foarte bine si intr-o perstera.
Ar putea sa aiba parinti oricat de ok; nu am de gand sa stau in casa nimanui.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce legatura are in ce casa stai?! Daca esti cu persoana iubita nu conteaza.
Nu cont ca ai tu casa, ca am eu, stam in aia care e, sa ne iubim si sa ne intelegem, atata conteaza.
Daca pui intai problema in care casa stai, deja nu e in ordine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

" Nu cont ca ai tu casa, ca am eu, stam in aia care e, sa ne iubim si sa ne intelegem, atata conteaza."
De parca ar fi atat de simplu.
Sa zicem ca ar fi cat de cat acceptabil daca ar fi locuinta lui. Dar a parintilor lui in niciun caz.Si in niciun caz n-o sa accept sa traiesc pe post de musafir in casa parintilor lui; e injositor.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde! Daca parintii aia-s in ordine, au casa mare si nu au treaba cu voi, e f bine, cand sunt cu partenerul iubit si e bine, nimic nu mi se pare injositor. In momentul cand esti casatorit cu cineva sau il ai de partener, faci parte din familie, nu te mai numesti musafir.
Ca daca n-ai spatiu, daca aia sunt tampiti si se baga in viata voastra, da, e altceva, normal ca n-ai sta.

Bine, de fapt stati unde va place la amandoi, cam asta conteaza, sa fiti de acord amandoi cu un anumit loc.

| anonim4536 a răspuns:

Eu sunt baiat am 18 si mama are o casa mare insa nu as rezista sa locuiesc cu ea toata viata. Doara daca as modifica casa sa aiba adoua intrari separate 2 apartamente cum s-ar zice adica fiecare sa aiba baia lui bucataria lui parinti in partea lor de casa iar copii in ce lalta. Daca as ramane in casa asta atunci as modifica casa nicidecum nu mi-ar placea sa am bucatarie si baie hol comuna cu parinti, nu exista intimitate si poate ajunge sa se destrame cuplul din cauza parintilor. Dar pe moment as sta cu parinti ca sa strang bani.nu as sta in chirie ca sa cheltui bani aiurea. Daca sta cu parinti e ok dar sa va faceti un plan pe viitor sa va cumparati casa voastra sau sa o modificati pe cea a parintilor ca sa fie ca un Duplex