| marry88 a întrebat:

Un sfat va rog

am inceput sa ma recesc de prietenul meu care acum cateva zile bune in urma a calcat stramb adica combinati cu alte fete, sa jurat ca nu m-a inselat si asa mai departe, am zis ca sa ne despartim nu l-am bagat in seama cateva zile, si a inceput sa fie mai interesat de mine a inceput sa ma alinte sa vorbeasca frumos cu mine si imi spune ff des ca ma iubeste multe si ca vrea lucruri serioase cu mine reamintesc (ne cunoastem de anul trecut din primavara am realizat o gramada de lucruri impreuna ca alti nu realizeaza nici in catva ani buni de caznicie noi nu suntem casatoriti doar stam impreuna de cand ne-am cunoscut, am cumparat masina, am strans bani, acum trebuia sa urmeze o proprie afacere si asa mai departe), deci astept un sfat de la voi mai merita sa-i dau vreo sansa sau nu? se va schimba oare? sau acum pentru ceva timp si dupa aia va continua ca si inainte? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| marry_7650 a răspuns:

Draga Marry daca iai face si tu la fel l-ai ingelozi putin el cum ar reactiona? Pacat, sunteti asa de norocosi si va merge asa de bine in afaceri ati realizat deja atatea si pana la urma sa se strice tot pentru asa zisele; combinatii cu alte fete;. Eu zic ca D-zeu nea lacat acest mare DAR de comunicare ia si vorbeste foarte clar cu el ca asa nu merge, iti inseala sentimentele si iubirea ta, bafta multabatting eyelashes

13 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Io nu inteleg frate de ce va luati bunuri impreuna, daca voi nici nu sunteti casatoriti? Ca sa bagati pe urma motive : " Nu ma despart de el din cauza ca am zugravit casa si unde-s banii mei, sau ca am luat un fier pe 4 roti si cum il impartim?"

Sa stii ca, treburile astea se fac dupa casatorie. Voi v-ati grabit f tare sa adunati lucruri impreuna, cand nici macar nu va cunoasteati!
De unde atata graba?

| Anca a răspuns:

Franklyn, tu ai baut formol mami?
Unde am zis eu sa nu ne combine?

Da bine ca nu si-au luat si casa si copil in adoptie dupa cateva luni de locuit impreuna.
Dupa aia sa vezi probleme la impartit!

| Anca a răspuns:

@franklyn, cam pe dinafara subiectului comparatia ta ...Ai scris si tu ceva util : Mºai criticat pe mine! laughing

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Acuzaţiile tale sunt fondate? Ai dovezi care să ateste faptul că el te-a înşelat? Faptul că el a început să te alinte, să vorbească frumos denotă faptul că îi pasă şi că vrea să păstreze relaţia. Încearcă să te detaşezi de situaţie (ştiu că e greu!) şi gândeşte-te la tot ce aţi făcut împreună, cum v-aţi înţeles, dacă eşti mulţumită cu ceea ce ai sau îţi doreşti altceva. Dacă te-a înşelat... poţi trece peste asta. Puteţi continua relaţia în aşa fel încât să fie ok pentru amândoi. Ţine minte că într-o relaţie există 2 (DOI). Trebuie să se implice amândoi în aceaşi măsură pentru ca relaţia să meargă. Răspunsurile la întrebările care le-ai pus ţi le poţi da doar tu, pentru că tu ştii cel mai bine dacă merită sau nu o şansă şi tu îl cunoşti mai bine decât noi să ştii dacă se va schimba sau nu. Eu aş încerca, i-aş mai da o şansă dacă relaţia mi s-ar părea satisfăcătoare.

| Elena1234456 a răspuns:

Pai nu stiu daca mai merita o sansa, tu decizi. Te sfatuiesc sa-i lasi timp sa iti demonstreze ca s-a schimbat.

| psihox a răspuns:

Un asa baiat ar putea fi smecher in favoarea lui, parca te foloseste ca pe o papusa usor de manipulat. Apropo, daca nu sunteti casatoriti, de ce stati impreuna in aceeasi locuinta? Inseamna ca trebuie rapid casatoria. V-ati intalnit prima oara si deja sunteti in aceeasi locuinta. Dar va cunoasteti de la momentul prieteniei cand locuiati separati cu parintii? Ustura foarte tare situatia asta. Poate ar trebui sa va intoarceti fiecare la locuintele parintilor si sa o luati de la capat dar fara a va muta impreuna.

| bnj a răspuns:

Iarta-l. Spiritul de vanator al barbatului nu moare niciodata, doar isi regaseste locul in alte activitati. Daca ati cumparat masina, ati strans bani si vreti sa puneti pe picioare o afacere, este aproape imposibil ca el sa fie interesat intr-o alta femeie. Sa nu uitam ca pentru majoritatea stabilitatea financiara si sentimentala este telul suprem in viata. Ca barbati mai avem nevoie si de cateva "picanterii" desigur, dar incearca sa i le oferi tu pentru ca el sa nu le mai caute in alta parte...

| marry88 explică:

Deci varianta cu relatia noastra era in felul urmator, noi ne-am cunoscut el este venit la mine in oras la faculta face facultate aici in orasul meu a stat in chirie cu surioara lui care la fel este la faculta si cand ne-am cunoscut era in mai primavara anul trecut si s-a terminat sesiunea si a venit vacanta si sora lui a plecat acasa la el in oras si a predat chiria si el sa nu ma piarda a zis ca sa stea singur in chirie iar sa plateasca doar asa bani in plus s-a mutat la mine, s-a mutat in luna iunie anul trecut si ne-am iubit foarte mult am tinut unu la celalalt si toate aceste lucruri au venit de la sine am umblat foate des la biserita si dumnezeu a fost alaturi de noi ni sa legat sa facem bani multi deci toate acele lucruri am facut fara nici un interes doar atata ca am vrut sa fim impreuna si sa fie ceva serios asta isi dorea si el, dar in luna octombie anul trecut a fost sa ma prezinte la parinti lui si dupa ce am ajuns inapoi dupa aia a inceput sa umble dupa fete si tot vb la telefon cu ele si noimal ca s-a schimbat relatia nostra in rau ca mi-e nu imi placea ca el sa aiba alte fete, si de acolo a inceput cearta si cearta, atunci cu ce puteti sa ma sfatuiti? tin la el si il iubesc ca in prima zi nu as sa il pierd.astept parerea dvs va rog

| gabitsa a răspuns:

De obicei daca se simt ca au facut ceva, baietii ori isi schimba in rau comportamentul, ori in bine cum ai zis tu ca este mai atent cu tine. Asta e o simpla concluzie, desi daca il iubesti si simti ca inca mai tine la tine ai putea sa ii mai dai o sansa, oricum nu te grabi in a lua decizii, mai stai putin timp si reflecteaza. Sper sa iei cea mai buna decizie!

| franklyn a răspuns:

Tu nu il cunosti pe prietenu' tau, chiar daca zici ca il cunosti, de multe ori nici el nu se cunoaste. Eu nu il cunosc nici pe atat. Asa ca nu pot, si parerea mea e ca nici altii nu ar putea sa-ti zici daca sa il ierti sau nu...

| franklyn a răspuns:

Io mor cand i vad pe teligentii astia, gen Anca... Anca, ce ar fi sa nu ne mai combinam nici unu, ca oricum o sa ne despartim...nu?

| franklyn a răspuns:

Asa e cu oamenii care is cam netalentati...nu ai zis anca mami nimic de combinat, era pur si simplu o comparatie... happy

| ike a răspuns:

Dk e prima data, eu zic sa-l ierti. V-ati inteles de la inceput, si cum zici tu...ati realizat cate ceva impreuna. Poate a fost doar o scapare... la toti ni se intampla pana la urma. Daca ti la el, fa-l sa se schimbe, sa nu mai repete experienta.