| mThEGa a întrebat:

Unde gasesc si eu id de skype? sa ma imprietenesc pe skype cu persoane noi, fete...

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ii poti cauta dupa nume, dar Skype e mai mult pentru socializare cu persoane pe care le cunosti deja sau le-ai cunoscut prin alte mijloace si ati facut schimb de id-uri de Skype. :)
Tu poti adauga pe cine vrei in lista, dar nu inseamna ca nu vei fi refuzat/a instant daca adaugi straini cu care nu ai nicio legatura.;) Facebook e altceva. E mult mai deschis, mai la vedere, de aceea e folosit cel mai des pentru socializare cu prieteni noi. :D
Daca ai cunostinte care folosesc Skype si vrei sa le ai in lista ta, linkul te mai jos iti arata cum sa faci asta. :)
http://www.wikihow.com/Find-People-on-Skype

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Skype este pentru comunicare (text, audio, video), nu pentru socializare.
Asa cum nu-ti poti gasi prieteni pe baza de numere de telefon, nici pe Skype nu poti.
DEoar daca cineva vrea expres sa-ti dea ID-ul si te si accepta. Dar si te poate elimina la orice moment de pe lista.

| Violleta2022 a răspuns:

ID-ul de skype ti-l faci singur, nu se gasesc de cumparat si nici de oferit!
Cat privesc cei pe care vrei sa-i contactezi pe skype, incepe cu prietenii tai, ca skype-ul nu-i pentru socializare, este mai mult pentru sunat si vorbit.