| UPSsss a întrebat:

Uneori aud persoane femei, barbati care spun ca iubesc doi barbati\doua femei...cum se poate asa ceva ce dragoste e aia? cum poti iubi 2 persoane in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| Crivi a răspuns:

Daca judeci din punct de vedere al unei eventuale rel (sotie\amanta) da se poate
ca sotia ar fi bine s aindeplineasca si rolul de amanta, dar 90%din fem dupa ce zic da, considera ca rolul lor e de a face mancare, curat, si eventual un copil si ATAT.se ajunge si la amanta
si da se poate sa fie2pers iti iubesti sotia, familia dar iubesti si amanta pentru ca iti ofera ce nu ai acasahappy

8 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

In viata,eu personal nu cred ca exista decat o singura iubire. Poate ca dupa ce se termina iti spui,,nu, nu a fost adevarata", pentru ca s-a terminat sau cine stie ce motive cu toate ca asta ar insemna sa ne mintim singuri in trecutul nostru in care chiar am am spus ca iubim.Ce legatura are asta cu intrebarea? Exista perioada dintre doua iubiri.Atunci nu esti sigur, te lupti cu amintirile celei din trecut, regreti si totusi cealalta persoana te face fericit.Aici poti spune ca iubesti doua persoane.In alta ipostaza poti,, iubi" dar corpul, bani in nici un caz persoana.Si totusi poate gasim un arab cu harem sa ne dea mai multe lamuriri...

| noi3 a răspuns:

Si daca ai de oferit atat de multa iubire incat o persoana nu o poate suporta [sa nu va aud cu "ba da"; poti fi considerat disperat, la un anumit nivel].
si daca esti prea complex ca o singura persoana sa intruneasca calitatile pe care le cauti tu?

| DعeutZa a răspuns:

Eu nu cred ca poti iubi mai multe persoane in acelasi timp... poate sa fie dragoste din interes.sau doar la modul cum arata...altfel nu pot sa imi imaginez.dar cand esti f indragostit de cineva.nu mai conteaza nimiclove struck parerea mea:*

| laurash_9338 a răspuns:

Nu se stie niciodata daca este sau nu posibil. Pot fii oamenii care iubesc doua persoane si aceia nu sunt bogati. Dragostea este imprevizibila si s-ar putea sa ai sentimente pentru 2 persoane pentru una mai putin si pentru una mai mult.

| andreeeeea a răspuns:

Pai nu potihappy
ei nu sunt siguri de sentimentele lor.si atunci prefera sa zica ca iubeste pe amn2 decat pe niciunu...

| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Nu exista sa iubesti doua persoane, in acelasi fel, in cele mai multe cazuri, aceasta dubla iubire este evidentiata de modul de a profita de pe urma fiecareia. Sot/sotie si amant/amanta, sotul sau sotia, are grija de casa, si de toate cele necesare, in timp ce amantul/amanta, iti ofera cele necesare din punct de vedere fizic, Nu poti renunta nici la unul, nici la celalt, din cauza ca o duci mai bine cu 2 /doua odata. Iubire egala nu exista, nici copii nu ii poti iubi pe ambii, sau toti in aceeasi masura, doar ca poti sa nu ii lasi pe ei sa isi dea seama de asta. Scuze ca am facut o referire la tine, a fost neintentionat.

| Piticuuu a răspuns:

Sunt confuzi/confuze! pe unul/una intr-un fel pe celalalt/cealalta alt fel dar nu exista decat o dragoste advwinking! prea melancolic aa?laughing)

| Ackles a răspuns:

Aaia nu-i iubire. iuirea e numa una. nu ai cum avea mai multe. sau una din cele doua pers e doar un moft, capriciu, obsinuinta