| Alexxiax98 a întrebat:

Va doriti copii? Daca da, cati si in ce perioada a vietii. Daca nu, de ce? happy

53 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru relativsausigur):

Am apreciat răspunsul dtale ca inteligent.
Am o mică complectare, cu voia dvs.
Indiferent ce interpretări dăm noi evenimentului, viața din noi, care vrea supra viețuire, îi pasă prea puțin de motivele noastre sau de lipsa lor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru brokxy):

De ce te grăbești și mai faci și efort, că oricum o să mori. Și mâine e o zi.
Sunt țări în care te servește la comandă pe tavă cu chestia asta.
Știu eu pe unul care știe să dea la moacă.
Dar eu zic că mai întâi să asculți un cântec fain.
https://www.youtube.com/watch?v=YG9otasNmxI

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Kevinn2000):

O să reușești!
Dacă o afacere e ceea ce îți lipsește, să stai de vorbă cu mine.
O casă să încapă 5 copii?
Dar când sunt mici încap în paturi supra puse!
Dacă mă contactezi în privat, ți-i botez eu!
Dar nu mai aștepta 5 ani.
Lor le place să aibă o mamă tânără, să o iubească.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu nu sunt neapărat ateu dar nici neapărat credincios tradițional.
Dacă Dumnezeu a murit, de fapt nu a murit oricum ci el s-a înglobat în creația sa. Apoi a organizat ceva imortal ca el care este structura care se etenizează prin copii și se numește viață.
Așa că noi o să murim ca indivizi dar viața o să meargă înainte prin copii noștri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Pe glob nu este așa, sunt popoare care puiază în draci.
Și DIAVOLUL are și el nevoie de ai lui și mai organizează și el ceva sex în 6 sau în 666, că mai ies și de acolo copii uneori.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei, lasă, lasă, că nu o fi chiar așa.
Și după ce ne vor lua totul, n-o să mai facă oamenii copii, că despre asta este vorba. A spus părintele Arsenie ceva despre copii, că eu nu am auzit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Tu

| RainmakerX a răspuns (pentru brokxy):

Am mai auzit chestia asta de la o tipa rolling on the floor "Ca pe ea nu o s-o iubeasca nimeni." si peste nici 2 luni s-a intalnit cu un baiat si acum isi fac planuri impreuna. Niciodata nu stii ce iti rezerva viitorul. 5 minute pot sa fie de ajuns cat sa intalnesti pe cineva... ala iti da mesaj, iesiti, va placeti si dupa cativa ani bamwinking

| RainmakerX a răspuns:

Da, 1 sau 2, daca as avea foarte multi bani as si adopta. Peste vreo 10-15 ani caci vreau sa ma bucur de anii astia.

| LupusDei1993 a răspuns:

Eu sincer as vrea, dar din pacate nu prea mai am cu cine. Dar asta e si vointa celor din elita globala, disparitia rasei albe sub pretextul ca sunt rasisti si supremasisti, zilnic vad cum in occident persoanele albe sunt din ce in ce mai batjocorite, injosite si asa mai departe. Tot aud: "vrem o tara ca in vest" de la tineretul zoomer din Romania, si le-as spune: "daca vreti moartea etniei romanesti n-aveti de cat sa plecati in occident".

| RAY a răspuns:

Sadrian46 mereu sunt blonde tinere, frumoase, nu am spus ca astept o persoana care o cunosc, in china am auzit de un asemenea caz, dar cica aia era machiata si cica a dato in judecata apoi = o adevarata comedie =nu stiu daca nu e face news

nu e vorba de curaj sunt constient ca o fata frumoasa nu se uita la mine iar daca banii pot sa implineasca ce imi doresc de ce sa nu ma folosesc de ei? fiecare se descarcaa cum poate, macar sa imi clonez adn iar copii mei sa aiba un adn mai bun

| Freya1 a răspuns:

Da.
Unul atunci cand voi avea casa mea sau voi simti eu pe deplin ca sunt pregatita.

| Alfred0703 a răspuns:

Nu, fac altii destui si in locul meu. Suntem prea multi pe planeta asta.

| aXy99 a răspuns:

Da, la ~30 de ani.

| AEWPenta a răspuns:

Nu,produc gaura masiva in bugetul familiei.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Da, maxim 3. In perioada în care o sa fiu stabilita financiar și pe plan sentimental.

| SilentRain a răspuns:

Da și nu

| Emma30555 a răspuns:

Și da și nu. Da fiindca cred ca e normal și în același tinp frumos sa ai copii, și nu fiindcă nu am curaj. În sinea mea nu simt sa fac asta deși sunt la vârsta când ar trebui sa ma gândesc la asta, nu e o decizie ușoară, nu am instinctul acela

| sofisis a răspuns:

Nu obisnuiam sa mi doresc in mod deosebit. Nu eram nici impotriva. Mi-era cumva egal. Acum am unul si vreau sa mai fac unul.

| CleanHeart a răspuns:

D
2 copilași
Pe la 25 de ani happy

| socipath63092 a răspuns:

Urasc copiii, uras oameni, ma urasc pe mine. deci

| mgtow a răspuns:

Nu (n-am cu cine sa-l fac) + e o cheltuiala mare sa intretii un mititel

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dupa ce citesti Biblia de la A la Z iti dai seama ca viata e de rahat si DA imi doresc 3 copii doua fete si un DRAC mic.