| Alexxiax98 a întrebat:

Va doriti copii? Daca da, cati si in ce perioada a vietii. Daca nu, de ce? happy

53 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu (n-am cu cine sa-l fac) + e o cheltuiala mare sa intretii un mititel

| RAY a răspuns:

Da, cand o sa adun banii sa ma reproduc cu o blonda cu ochii albastri

| valirex a răspuns (pentru RAY):

De cat bani ai nevoie pentru asta?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa-ti faci ceva secta pura doar a ta?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu

| RAY a răspuns (pentru valirex):

Sunt rezonabil

| sadrian46 a răspuns (pentru valirex):

Lui nu banii îi lipsesc ci curajul. Știe că copii sunt mâncăcioși și o să îi mănănce lui urechile.

| RAY a răspuns:

Sadrian46 mereu sunt blonde tinere, frumoase, nu am spus ca astept o persoana care o cunosc, in china am auzit de un asemenea caz, dar cica aia era machiata si cica a dato in judecata apoi = o adevarata comedie =nu stiu daca nu e face news

nu e vorba de curaj sunt constient ca o fata frumoasa nu se uita la mine iar daca banii pot sa implineasca ce imi doresc de ce sa nu ma folosesc de ei? fiecare se descarcaa cum poate, macar sa imi clonez adn iar copii mei sa aiba un adn mai bun

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu îmi doresc 100, dar nu la mine acasă toți.
Prin vecini.
În orice perioadă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Răspuns pentru dl RAY.
Până o să îți aduni banii, o să treacă anii, iar blonda o să încărunțească și o să o ai cu loncolor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei, lasă, lasă, că nu o fi chiar așa.
Și după ce ne vor lua totul, n-o să mai facă oamenii copii, că despre asta este vorba. A spus părintele Arsenie ceva despre copii, că eu nu am auzit...

| Freya1 a răspuns:

Da.
Unul atunci cand voi avea casa mea sau voi simti eu pe deplin ca sunt pregatita.

| SilentRain a răspuns:

Da și nu

| RainmakerX a răspuns:

Da, 1 sau 2, daca as avea foarte multi bani as si adopta. Peste vreo 10-15 ani caci vreau sa ma bucur de anii astia.

| aXy99 a răspuns:

Da, la ~30 de ani.

| sofisis a răspuns:

Nu obisnuiam sa mi doresc in mod deosebit. Nu eram nici impotriva. Mi-era cumva egal. Acum am unul si vreau sa mai fac unul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu. Îmi plac animalele, dar le prefer pe alea cu blană.

| Plato a răspuns:

Da, 2, oricând ca pe restul le-am facut.

| Emma30555 a răspuns:

Și da și nu. Da fiindca cred ca e normal și în același tinp frumos sa ai copii, și nu fiindcă nu am curaj. În sinea mea nu simt sa fac asta deși sunt la vârsta când ar trebui sa ma gândesc la asta, nu e o decizie ușoară, nu am instinctul acela

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu stiam ca copii sunt facuti din iubirea dintre doi parteneri femeia si barbatul dar se spune ca Dumnezeu este iubire, ca sa il cunosti pe Dumnezeu trebuie sa iubesti dar mai e ceva citez un pasaj din biblie "Se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi dar din pacate pentru noi Dumnezeu a murit si noi o data cu el" cam asa stau lucruriile in ceia ce priveste facutul copiilor pricepi.

| sadrian46 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu nu sunt neapărat ateu dar nici neapărat credincios tradițional.
Dacă Dumnezeu a murit, de fapt nu a murit oricum ci el s-a înglobat în creația sa. Apoi a organizat ceva imortal ca el care este structura care se etenizează prin copii și se numește viață.
Așa că noi o să murim ca indivizi dar viața o să meargă înainte prin copii noștri.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca ai sti cat de mare e rautatea si cruzimea umana e fara margini in ziua de azi ca sa faci un copil nu iti trebuie doar bani iti trebuie iubire si in ultimul rand SUFLETUL. Daca sufletul tau este negru exact ca un sarpe nu vei putea sa pastrezi si sa ai grija de copil chiar daca il aduci pe lume, cam asa sta treaba cu oamenii. Tu ai intrebat pe acest site "Va doriti copii?" si ai vazut si citit deja raspunsuriile chiar si primul meu raspuns deci asta e OMUL depinde de fiecare dintre noi daca vrem s-au nu, tot ce trebuie este sa fim OAMENI in adevaratul sens al cuvantului caci in sec XXI lumea asa cum o stim noi traieste in PACAT si sa nu uitam ca DIAVOLUL ne impinge sa facem unele lucruri pe care nu le vrem dar totusi se intampla. Degeaba ai bani cu duzina si sotul iubitor langa tine exact cum ti-ai dorit din tot de-a una daca tu nu ai macar un strop de OMENIE in tine. Poate sotul tau isi doreste si tu nu s-au ar putea sa fie invers, totusi in ziua de azi noi am uitat sa fim oameni de asta a scazut si natalitatea e de patru ori mai mica decat mortalitatea.

| sadrian46 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Pe glob nu este așa, sunt popoare care puiază în draci.
Și DIAVOLUL are și el nevoie de ai lui și mai organizează și el ceva sex în 6 sau în 666, că mai ies și de acolo copii uneori.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Zicea Parintele Arsenie Boca, parca pentru toti romanii: „Imi pare rau de voi ca sunteti slabiti in credinta. Veti cadea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu va fie frica pentru a va salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, Care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte. Vor cadea si cei alesi. Imi pare rau ca sunteti cei de pe urma. Va vor cerne. Vor pune impozite, taxe si alte ingradiri. Vor lua totul!"

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Parintele Arsenie Boca catre romani: „Ce sa facem Parinte, ca acum este foarte rau". Parintele zice: „Va veni si mai rau". Zic: „Parca toate sunt otravite. Nici nu ne mai vine sa mancam". „Ma, faceti semnul sfintei cruci pe tot ce mancati: apa, ceai, cafea, prajitura, fructe, bautura, mancare, paine. De ar fi dat chiar si cu otrava, Sfanta Cruce anuleaza tot ce este otravit".

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu cand faci un copil il faci din propriul tau interes s-au din iubirea ce o porti fata de partener caci eu stiam ca femeia este o fiinta emotionala nu rationala. Daca voi doi nu sunteti copatibili nu mai are rost asa se distruge si o viata, viata copiluli tau.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Un om fara credinta e un om mort.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=27rnqrsHB0w cred ca e un raspun cat se poate de bun si de simplu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu a mai ramas nimic bun si uman in noi ca sa concepem un copil caci sfuletul nostru e PIERDUT si cand spun ca e pierdut inseamna ca s-a terminat tu nu vezi in ce societate traim si nu ma refer doar la Romania ma refer la toata lumea asta cat e de mare.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tine minte un lucru foarte important daca parintii tai nu s-ar fi cunoscut tu nu ai fi existat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

„Trebuie sa ne intarim spiritual, ca altfel viata noastra este moarta, chiar daca ne merge numele ca traim." pentru unii viata e frumoasa dar sa nu uitam ca pentru altii viata e de rahat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dupa ce citesti Biblia de la A la Z iti dai seama ca viata e de rahat si DA imi doresc 3 copii doua fete si un DRAC mic.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, vreau sa fiu concentrata pe cariera.

| bogdan324 a răspuns:

Doar daca as fi uber miliardar cat sa nu trebuiasca vreodata sa mearga la munca fiindca e prea multa ura si prostie in lume, nu as putea concepe sa-l las singur in jungla asta doar ca sa se descurce fiindca stiu ce riscuri exista.
In plus nu as vrea sa am un copil caruia nu i-as putea oferi aproape tot ce isi doreste, eu vreau sa-si traiasca viata nu sa se chinuie.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Da, maxim 3. In perioada în care o sa fiu stabilita financiar și pe plan sentimental.

| CleanHeart a răspuns:

D
2 copilași
Pe la 25 de ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tu nu știi ce vrei, cine vrei să știe pentru tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Tu