| Alexxiax98 a întrebat:

Va doriti copii? Daca da, cati si in ce perioada a vietii. Daca nu, de ce? happy

53 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Da, 2, oricând ca pe restul le-am facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu

| RAY a răspuns:

Da, cand o sa adun banii sa ma reproduc cu o blonda cu ochii albastri

| valirex a răspuns (pentru RAY):

De cat bani ai nevoie pentru asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e si scopu vietii nu? sa lasi un urmas in urma ta.
Eu ma gandesc la al doilea dar mai tarziu un pic. ca inca invat cu primul ce si cum. laughing

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa-ti faci ceva secta pura doar a ta?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu

| RAY a răspuns (pentru valirex):

Sunt rezonabil

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu vreau.
Nu-mi plac, ma enerveaza.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, vreau sa fiu concentrata pe cariera.

| relativsausigur a răspuns:

Oamenii isi doresc copii din diferite motive.
Unii isi doresc, pentru ei, ca sa nu ramana singuri la batranete, astfel se vor si comporta cu copiii lor ca atare, posesiv si abuziv, vor face tot posibilul sa-i "dreseze" sa nu aiba propriile pareri, sa fie strict sau cel putin in prim plan, pentru ei parintii.
Altii ii fac pentru bani, ajutoare sociale, alocatii, unde va intervenii tot abuzul, ca de obicei o astfel de mentalitate, are o anumita lipsa de educatie, lipsa de inteligenta rationala si emotionala, si ii vor neglija pe acei copii, ii vor abandona cand nu vor mai avea nevoie de ei, si inclusiv ii vor agresa, obliga, sa se intretina de nevoile lor.
Mai este tipul de oameni care ii fac din greseala, sau ca asa era normal in etapa respectiva a societatii, sa te casatoresti si sa faci copii, ca sa fii considerat normal si acceptat de catre ceilalti, si nu un pierde vara.
O mare parte si din acesti oameni nu isi iubesc si nu stiu sa-si iubeasca copiii, ca nici macar ei insisi nu sunt liberi si nu stiu ce e aia iubire, multi din ei sunt acele cupluri formate din c*rve frustrate ca is legate la cap cu situatia si betivi frustrati si nemultumiti de viata lor, copiii saracii vor trage consecintele, si de multe ori vor ajunge sacul lor de box, si cosul lor de aruncat frustrarile, nu mai vorbim de neglijenta.
Si in ultimul, dar nu in ultimul rand, am ajuns la oamenii normali, cei care indiferent de situatii si de circumstantele in care au ajuns sa aiba copii, reusesc sa fie oameni echilibrati, decenti, si isi iubesc copiii, sau oamenii inteligenti, care au invatat sa fie liberi de constrangerile sociale si de compromisurile sociale, au avut norocul si sa-si gaseasca perechea potrivita, sa aiba chimie mare unul cu celalalt, iar rezultatul final al acestei iubiri sa fie in mod natural si implinit, copilul :-)

| brokxy a răspuns:

Nu. Ca nu face nici dracu copii cu mine. Planurile mele de viitor sunt sinuciderea

| Kevinn2000 a răspuns (pentru brokxy):

Nu e ok să gândești așa, gândește că va fi bine și sunt șanse mari să îți fie bine în viitor, nu-i imposibil.
Gândește-te mai mult la prezent, nu la trecut și la viitor ( la viitor te poți gândi puțin ).
Am citit mai devreme întrebarea ta, dar nu am știut să-ți răspund din păcate. Trebuie să fii optimistă și să nu te lași bătută.

| Kevinn2000 a răspuns:

Da, îmi doresc, dar nu știu exact câți.
Până acum îmi doream 1 sau 2, dar acum parcă aș vrea mai mulți, bineînțeles, dacă îmi permit să-i întrețin cum trebuie, să nu le lipsească prea multe.
Dacă îmi permit, aș vrea să am 5.
Cam pe la 25 de ani cred că încep să fac copii, acum am 20 de ani.
Până atunci, strâng bani să-mi cumpăr o casă și să-mi deschid o afacere.
Eu sper să reușesc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu. Îmi plac animalele, dar le prefer pe alea cu blană.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu stiam ca copii sunt facuti din iubirea dintre doi parteneri femeia si barbatul dar se spune ca Dumnezeu este iubire, ca sa il cunosti pe Dumnezeu trebuie sa iubesti dar mai e ceva citez un pasaj din biblie "Se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi dar din pacate pentru noi Dumnezeu a murit si noi o data cu el" cam asa stau lucruriile in ceia ce priveste facutul copiilor pricepi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca ai sti cat de mare e rautatea si cruzimea umana e fara margini in ziua de azi ca sa faci un copil nu iti trebuie doar bani iti trebuie iubire si in ultimul rand SUFLETUL. Daca sufletul tau este negru exact ca un sarpe nu vei putea sa pastrezi si sa ai grija de copil chiar daca il aduci pe lume, cam asa sta treaba cu oamenii. Tu ai intrebat pe acest site "Va doriti copii?" si ai vazut si citit deja raspunsuriile chiar si primul meu raspuns deci asta e OMUL depinde de fiecare dintre noi daca vrem s-au nu, tot ce trebuie este sa fim OAMENI in adevaratul sens al cuvantului caci in sec XXI lumea asa cum o stim noi traieste in PACAT si sa nu uitam ca DIAVOLUL ne impinge sa facem unele lucruri pe care nu le vrem dar totusi se intampla. Degeaba ai bani cu duzina si sotul iubitor langa tine exact cum ti-ai dorit din tot de-a una daca tu nu ai macar un strop de OMENIE in tine. Poate sotul tau isi doreste si tu nu s-au ar putea sa fie invers, totusi in ziua de azi noi am uitat sa fim oameni de asta a scazut si natalitatea e de patru ori mai mica decat mortalitatea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Zicea Parintele Arsenie Boca, parca pentru toti romanii: „Imi pare rau de voi ca sunteti slabiti in credinta. Veti cadea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu va fie frica pentru a va salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, Care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte. Vor cadea si cei alesi. Imi pare rau ca sunteti cei de pe urma. Va vor cerne. Vor pune impozite, taxe si alte ingradiri. Vor lua totul!"

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Parintele Arsenie Boca catre romani: „Ce sa facem Parinte, ca acum este foarte rau". Parintele zice: „Va veni si mai rau". Zic: „Parca toate sunt otravite. Nici nu ne mai vine sa mancam". „Ma, faceti semnul sfintei cruci pe tot ce mancati: apa, ceai, cafea, prajitura, fructe, bautura, mancare, paine. De ar fi dat chiar si cu otrava, Sfanta Cruce anuleaza tot ce este otravit".

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu cand faci un copil il faci din propriul tau interes s-au din iubirea ce o porti fata de partener caci eu stiam ca femeia este o fiinta emotionala nu rationala. Daca voi doi nu sunteti copatibili nu mai are rost asa se distruge si o viata, viata copiluli tau.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Un om fara credinta e un om mort.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=27rnqrsHB0w cred ca e un raspun cat se poate de bun si de simplu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu a mai ramas nimic bun si uman in noi ca sa concepem un copil caci sfuletul nostru e PIERDUT si cand spun ca e pierdut inseamna ca s-a terminat tu nu vezi in ce societate traim si nu ma refer doar la Romania ma refer la toata lumea asta cat e de mare.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tine minte un lucru foarte important daca parintii tai nu s-ar fi cunoscut tu nu ai fi existat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

„Trebuie sa ne intarim spiritual, ca altfel viata noastra este moarta, chiar daca ne merge numele ca traim." pentru unii viata e frumoasa dar sa nu uitam ca pentru altii viata e de rahat.

| bogdan324 a răspuns:

Doar daca as fi uber miliardar cat sa nu trebuiasca vreodata sa mearga la munca fiindca e prea multa ura si prostie in lume, nu as putea concepe sa-l las singur in jungla asta doar ca sa se descurce fiindca stiu ce riscuri exista.
In plus nu as vrea sa am un copil caruia nu i-as putea oferi aproape tot ce isi doreste, eu vreau sa-si traiasca viata nu sa se chinuie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu îmi doresc 100, dar nu la mine acasă toți.
Prin vecini.
În orice perioadă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tu nu știi ce vrei, cine vrei să știe pentru tine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Răspuns pentru dl RAY.
Până o să îți aduni banii, o să treacă anii, iar blonda o să încărunțească și o să o ai cu loncolor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru valirex):

Lui nu banii îi lipsesc ci curajul. Știe că copii sunt mâncăcioși și o să îi mănănce lui urechile.