| Ionică a întrebat:

Cati copii vreti? Ce doriti, baiat sau fata? Sau va e indiferent daca e baiat sau fata? Ce educatie dati? Multumesc!

29 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

As dori sa am macar doi copii, nu conteaza sexul. Sper sa pot avea parte de macar un copil si sa il pot educa macar la fel cum au facut-o parintii mei cu mine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După ce mă voi căsătorii voi vedea câți copii vreau să am.
În principiu unul.
Pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

4. Doua fete, care sa aduca un plus de frumusete in familiehappy, si doi baieti, care sa apere fetelehappy... Ce educatie sa le dau? Cit mai avansata, sa nu se zica ca nu au cei 7 ani de-acasa. Macar atit. Daca vor reusi sa faca si o facultate fiecare, voi fi fericit!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La varsta mea imi doresc nepoti de la cei 5 copii ai mei, am doar doi nepoti si al treilea e pe drum.

| Arthur a răspuns:

Vreau doi copii( băiat, fată ), educaţie cu bagheta magicăhee hee când e nevoie, în rest viaţă şi acordeoane.

lolita
| lolita a răspuns:

Voi avea un baiat (in 2 luni)si vom infia o fata (in 10-12 ani), cu doi cred ca am de ajuns. mi-as dori multi copii dar stiu ca vor fi greu de crescut. mi-as dori sa le pot da aceiasi educatie pe care ne-au dat-o noua parintii nostri.

| arrriadna a răspuns:

Salut. Eu am un copil si nu mai fac altul. Un singur copil, in societatea noastra simt ca este idealul. Nici nu populez, vorba lui Sturmir, planeta aiurea, daca vrea frati sau surori isi poate alege prieteni de nadejde... Fiind 1 avem timpul, rabdarea, disponibilitatea totale pentru a ne ocupa de ea si nu o impovaram la nici o varsa cu "ala micu".
Mi-am dorit o fata, pentru ca e mai usor de educat decat un baiat si macar "stim ce facem".
In educatie ma conduc dupa cateva principii: Nu suntem identici si nu e musai ca ce imi place mie sa placa si copilului. Ana vrem sa devina o fiinta libera si responsabila pentru alegerile ei ca adult (asta e "ghidul de baza"). Invatam unii de la altii (ca nici eu n-am mai avut copii si nici ea alti parinti.). Si. "mintea si inima deschise".
Cand interactionez cu alti parinti intru in bucluc din cauza a doua lucruri in care cred. Primul ca "este o varsta pentru orice" (prefer sa gatesc in casa, considerand ca pana la gradinita, scoala, so on, se poate manca "sanatos") si toata lumea "imi sare in cap" pentru saratelele mele versus pufuleti. Si al doilea lucru care ma baga in bucluc e "timpul acordat" (prefer sa ma tavalesc in nisip cu fi-mea, sa ma "impusc" cu copii vecinilor) si am parte de priviri foarte ironice laughing)) Deh, fiecare face cum crede mai bine. Eu asa simt ca "am o legatura" cu copilu'.
Nu cred ca parintii mei au fost perfecti, cum nici eu nu voi fi considerata perfecta. Dar stiu ca toti putem invata din greselile altora...

| tania77 a răspuns:

Daca ma ajuta d-zeu vreau cel putin 2 copii zic asta pentru.ca de 8 ani ma straduiesc sa raman insarcinata si nu reusesc stiu ca e greu sa cresti 2 sau mai multi copii dar unul s-ar simti singur, fete sau baieti nu conteaza sanatosi sa fie

| madagascar a răspuns:

Sincer eu vreau 4 copii, 2 baieti si 2 fete, dar in pricipiu 4 sa fie.as vrea sa ii invat sa fie uniti, sa se iubesca, sa cunoasca valorile pe care nu multi dintre noi le au.sa stie sa fie oameni si sa nu uite de cei ce le-a dat viata.as vrea sa ii ajut sa isi indeplineasca visele si sa le placa sa invete.acultati melodia "ruga pentru parinti" e foarte frumoasa

| nicol20 a răspuns:

Ce imi va da dumnezeu dar sa fie sanatos m-ar placea fata. Logic ca ii voi da educatia pe care m-a data si parinti mei deoarece m-au dat o educatie buna

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Avand in vedere ca toata lumea vrea copii, si inca 2-3, eu nu vreau niciunul. In primul rand ajut planeta sa nu se suprapopuleze si in al doilea rand nimeni nu ar vrea ca eu sa ma inmultesc.

| alina_4026 a răspuns:

Vreau un singur copil, sa fie fetita, desigur ca daca voi naste baiat nu-l voi lasa.Il voi educa asa cum mau educat parintii mei.Ca sa stie cei cuvint de parinte.Eu voi avea grija sa nu-i lipseasca nimic din ceia ce are nevoie un copil iar el sa ma asculte pe mine.

| cryss_1828 a răspuns:

Eu vreau un baiat si o fetita dar iubitul meu vrea 2 baietei.Nu stiu ce educatie le voi da exact insa stiu ca voi fi deschisa cu ei si voi incerca sa ma apropii cat ed mult pot incat sa ma considere o prietena ft buna si sa vorbveasca cu mine despre orice.Nu as dori sa am cu ei o relatie strict parinte-copil.

| Dan_Tm a răspuns:

Eu as vrea 2 baieti, sa fiu lipsit de grijihappy sau daca nu se poate atunci, un baiat si o fata dar baiatul sa fie mai mare cu 3-4 ani ca fata, altfel cred ca as muri de inima pana ar face ea 18 ani, lol
thinking si parca vad ca o sa am doar fetelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2, fata si baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea 1 sau 2 dar cu conditia sa nu se nasca in tara asta. M-as muta intr-o tara mai civilizata ca sa-i educ si sa-i feresc de marlania acestor locuri. Poate intr-o tara unde lumea se spala si nu scuipa nimeni pe strada - ar fi ideal!

| Giulia97Anna a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te ce mai astepti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau baiat sunt nascut in 1991 07 noiembrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 copii si baiat si fata o educatie buna si vreau sa ia exemple de la parintii lor

| ImmortalQueen a răspuns:

Pai. vreau dOI COpii[un baiat si o fata] si asi folosi aceeasi educatie care mi-au dat-o si mie parintii

| deea_1980 a răspuns:

2 copii(fata si baiat)daca sunt gemeni si mai binelaughing.

| lc13cm3 a răspuns:

Baietii, in nici un caz fata, nici macar UNa (desi am numai 12 ani, laughing,, si mai am timp de gandire, sunt sigura inca de pe acum ca NU vreau nici macar o fata ci baietii/baiat laughing ) :laughing))

| Rose_2860 a răspuns:

Imi doresc 2 sau 3, fata si baiat sau doua fete sau doua fete si un baiat, nu stiulaughing Ce imi va da D-zeu!

| Piisiiiii a răspuns:

Eu vreau 3 fete.

| Vero1 a răspuns:

Eee, pana sa am eu copii mai dureaza, dar as vrea sa am un baiat si o fata gemeni. Educatia.nu stiubig grin

| t0xic1girl a răspuns:

Imi dorec 2 baieti si o fata.

| vampiregirl a răspuns:

Eu imi doresc 2 fete...de aceeasi varsta ca.Sa le vad ca-si fac unghiile impreuna ca vorbesc despre baieti impreuna sa fie foarte unite.Depinde de Dumnezeu

| me0ank a răspuns:

Nu conteaza ce este... si cat despre educatie. Nu o sa vreau sa treaca prin ce trec eu. Sa fie fericit/a, sa se mandreasca cu parintii.

| Inna_2064 a răspuns:

Eu vrau sa ma doi,, o fata si un baiat,, o edukatie pe cinste