| Alexxiax98 a întrebat:

Va doriti copii? Daca da, cati si in ce perioada a vietii. Daca nu, de ce? happy

53 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e si scopu vietii nu? sa lasi un urmas in urma ta.
Eu ma gandesc la al doilea dar mai tarziu un pic. ca inca invat cu primul ce si cum. laughing

| brokxy a răspuns:

Nu. Ca nu face nici dracu copii cu mine. Planurile mele de viitor sunt sinuciderea

| Kevinn2000 a răspuns (pentru brokxy):

Nu e ok să gândești așa, gândește că va fi bine și sunt șanse mari să îți fie bine în viitor, nu-i imposibil.
Gândește-te mai mult la prezent, nu la trecut și la viitor ( la viitor te poți gândi puțin ).
Am citit mai devreme întrebarea ta, dar nu am știut să-ți răspund din păcate. Trebuie să fii optimistă și să nu te lași bătută.

| sadrian46 a răspuns (pentru brokxy):

De ce te grăbești și mai faci și efort, că oricum o să mori. Și mâine e o zi.
Sunt țări în care te servește la comandă pe tavă cu chestia asta.
Știu eu pe unul care știe să dea la moacă.
Dar eu zic că mai întâi să asculți un cântec fain.
https://www.youtube.com/watch?v=YG9otasNmxI

| RainmakerX a răspuns (pentru brokxy):

Am mai auzit chestia asta de la o tipa rolling on the floor "Ca pe ea nu o s-o iubeasca nimeni." si peste nici 2 luni s-a intalnit cu un baiat si acum isi fac planuri impreuna. Niciodata nu stii ce iti rezerva viitorul. 5 minute pot sa fie de ajuns cat sa intalnesti pe cineva... ala iti da mesaj, iesiti, va placeti si dupa cativa ani bamwinking

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu vreau.
Nu-mi plac, ma enerveaza.

| LupusDei1993 a răspuns:

Eu sincer as vrea, dar din pacate nu prea mai am cu cine. Dar asta e si vointa celor din elita globala, disparitia rasei albe sub pretextul ca sunt rasisti si supremasisti, zilnic vad cum in occident persoanele albe sunt din ce in ce mai batjocorite, injosite si asa mai departe. Tot aud: "vrem o tara ca in vest" de la tineretul zoomer din Romania, si le-as spune: "daca vreti moartea etniei romanesti n-aveti de cat sa plecati in occident".

| Alfred0703 a răspuns:

Nu, fac altii destui si in locul meu. Suntem prea multi pe planeta asta.

| Kevinn2000 a răspuns:

Da, îmi doresc, dar nu știu exact câți.
Până acum îmi doream 1 sau 2, dar acum parcă aș vrea mai mulți, bineînțeles, dacă îmi permit să-i întrețin cum trebuie, să nu le lipsească prea multe.
Dacă îmi permit, aș vrea să am 5.
Cam pe la 25 de ani cred că încep să fac copii, acum am 20 de ani.
Până atunci, strâng bani să-mi cumpăr o casă și să-mi deschid o afacere.
Eu sper să reușesc.

| sadrian46 a răspuns (pentru Kevinn2000):

O să reușești!
Dacă o afacere e ceea ce îți lipsește, să stai de vorbă cu mine.
O casă să încapă 5 copii?
Dar când sunt mici încap în paturi supra puse!
Dacă mă contactezi în privat, ți-i botez eu!
Dar nu mai aștepta 5 ani.
Lor le place să aibă o mamă tânără, să o iubească.

| relativsausigur a răspuns:

Oamenii isi doresc copii din diferite motive.
Unii isi doresc, pentru ei, ca sa nu ramana singuri la batranete, astfel se vor si comporta cu copiii lor ca atare, posesiv si abuziv, vor face tot posibilul sa-i "dreseze" sa nu aiba propriile pareri, sa fie strict sau cel putin in prim plan, pentru ei parintii.
Altii ii fac pentru bani, ajutoare sociale, alocatii, unde va intervenii tot abuzul, ca de obicei o astfel de mentalitate, are o anumita lipsa de educatie, lipsa de inteligenta rationala si emotionala, si ii vor neglija pe acei copii, ii vor abandona cand nu vor mai avea nevoie de ei, si inclusiv ii vor agresa, obliga, sa se intretina de nevoile lor.
Mai este tipul de oameni care ii fac din greseala, sau ca asa era normal in etapa respectiva a societatii, sa te casatoresti si sa faci copii, ca sa fii considerat normal si acceptat de catre ceilalti, si nu un pierde vara.
O mare parte si din acesti oameni nu isi iubesc si nu stiu sa-si iubeasca copiii, ca nici macar ei insisi nu sunt liberi si nu stiu ce e aia iubire, multi din ei sunt acele cupluri formate din c*rve frustrate ca is legate la cap cu situatia si betivi frustrati si nemultumiti de viata lor, copiii saracii vor trage consecintele, si de multe ori vor ajunge sacul lor de box, si cosul lor de aruncat frustrarile, nu mai vorbim de neglijenta.
Si in ultimul, dar nu in ultimul rand, am ajuns la oamenii normali, cei care indiferent de situatii si de circumstantele in care au ajuns sa aiba copii, reusesc sa fie oameni echilibrati, decenti, si isi iubesc copiii, sau oamenii inteligenti, care au invatat sa fie liberi de constrangerile sociale si de compromisurile sociale, au avut norocul si sa-si gaseasca perechea potrivita, sa aiba chimie mare unul cu celalalt, iar rezultatul final al acestei iubiri sa fie in mod natural si implinit, copilul :-)

| sadrian46 a răspuns (pentru relativsausigur):

Am apreciat răspunsul dtale ca inteligent.
Am o mică complectare, cu voia dvs.
Indiferent ce interpretări dăm noi evenimentului, viața din noi, care vrea supra viețuire, îi pasă prea puțin de motivele noastre sau de lipsa lor.

| AEWPenta a răspuns:

Nu,produc gaura masiva in bugetul familiei.

| socipath63092 a răspuns:

Urasc copiii, uras oameni, ma urasc pe mine. deci