| nesulike a întrebat:

VA ROG ajutati-ma CU UN SFAT CU O VORBA BUNA CU CEVA!

Nici nu stiu ce m-a facut sa fac asta dar simt nevoia sa o fac.
Poate ca pare oarecum deplasat dar sper ca cineva sa ma ineleaga cu adevarat,sper ca macar Tu sa ma intelegi ce se intampla cu mine,sper ca intr-o zi sa ma faci sa zburd de fericire.
Iti multumesc din suflet D-zeul meu pentru tot ceea ce ai facut pentru mine,Iti multumesc ca ai aduso in viata mea ca mi-ai aratat cu adevarat ce inseamna dragostea.
O iubesc si daca ar sti ce se petrece cu mine,ce se intampla in interiorul meu,cate intrebari fara raspuns imi pun zi si noapte si raman cu ele in asteptare,cum trec de la o stare de bucurie,de nostalgie atunci cand vorbesc cu ea la o stare de tristete atunci cand o stiu suparata,trista atunci cand nu ii este bine cand numai poate de durerile ce o apasa,cum stau ore in sir in fata monitorului chiar daca nu ne schimbam o vorba macar sa o stiu acolo online pe steam pe messenger sau facebook stiind ca se gandeste la mine si imi este ciuda ca nu pot face nimic,mi-e ciuda si ma doare enorm ca nu este langa mine,ma doare atunci cand nu dau de ea.
De multe ori am simtit ca ma parbusesc ca ma scufund in mare, de multe ori mi-asi fi dorit sa plec sa ma pierd in munti sa plec sa nu mai stie absolut nimeni de mine si totusi imi da incredere ca va fi bine, ma ridicat cu un mesaj cu o vorba de a ei cu zambetul ei de fiecare data si totusi sunt om si eu.Visez cu ochii deschisi o simt aproape de mine mereu noaptea in somn parca o vad langa mine si totusi nu este.
Doamne da-mi putere sa nu fac vreo prostie indreapta-ma spre calea cea buna si acorda-mi rabdarea de care am nevoie pentru a fi fericiti impreuna.Doamne te implor din tot sufletul meu aduo alaturi de mine.
Mi-e greu, mi-e foarte greu fara ea simt ca o am aproape mereu,vreau sa o am aproape mereu si in momentul asta e singura mea dorinta.
Daca ar sti de cate ori rasfoiesc pozele ei,citesc mesajele trimise gandindu-ma tot odata la vorbele ei la cuvintele ei "Te iubesc dar nu mai pot sta in stresul asta,te iubesc si imi doresc la fel ceea ce iti doresti si tu dar momentan nu pot face pasul acesta",daca ar sti ca tot ceea ce fac o fac cu gandul la ea poate ar fi altfel.
Am incercat sa ii redau increderea de care are nevoie, am facut tot ce mi-a stat cu putinta sa aiba incredere in mine ca ii voi fi alaturi mereu ca totul va fi bine ca o vreau langa mine cu aceeasi ardoare cum o are o mama fata de copilul ei.O doresc si o astept in viata mea si eu si familia mea.
Suntem atasati unul de celalalt, facem lucruri separate dar ne iubim reciproc.Atat de mult imi doresc sa faca pasul asta. Daca as putea as muta si muntii din loc, i-as scrie TE IUBESC pe cer asi face absolut orice doar sa stiu ca suntem fericiti impreuna.
Tine la mine enorm tin la ea enorm am face multe sacrifici unul pentru altul, am realiza multe impreuna sunt convins de asta si totusi nu este langa mine.Imi aduc aminte cum stateam ore in sir vorbind la telefon, cum plecat la o prietena de a ei doar pentru a putea vorbi cu mine toata noaptea, cum adormeam la telefon aman2 cum ne trezeam ea acolo eu aici si continuam, nu ne saturam unul de altul... mi-e dor de ea!
TE IUBESC OANA DIN TOT SUFLETUL MEU!
Cu ochii in lacrimi!

Povestea noastra aici >- http://www.tpu.ro/......n-ceea-ce/

3 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

...Nu stiu ce sa spun. In primul rand, TPU nu este un site in care sa scrii povestea vietii tale. Nu vreau sa par rea sau ceva insa pentru astfel de lucruri incearca sa iti faci un jurnal, un blog sau ceva in cazul in care simti nevoia sa te descarci.
Acum, sa inteleg ca voi aveti o relatie la distanta nu? Hm..sunt aiurea situatiile astea, nu prea am inteles ce vrei tu de la ea. Adica, sa continuati o relatie sau sa o iei de nevasta? laughing) In fine..ai rabdare cu ea, asteapt-o si las-o sa se linisteasca, are nevoie de timp si intr-adevar, este foarte greu sa mentii o astfel de relatie. Fa tot posibilul sa va intalniti ..habar n-am.
Si nu uita, incearca sa nu mai scrii astfel de romane aici, o sa se gaseasca unu-doi sa rada de tine si altele si nu o sa-ti placa.
Succes, numai bine iti doresc!

| neutrino a răspuns:

Un om normal se roaga la biserica sau acasa la el, in liniste. Tu doresti sa faci spectacol. Il faci, dar prost.

Răspuns utilizator avertizat