| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutatii-ma. Sufar de 2 ani din cauza parintilor mei. Totul a inceput intr-o dimineata cand au inceput sa se certe parintii mei, iar apoi tot mai des se certau si pana la urma tatal meu nu o mai suporta pe mama si s-a mutat de atunci mi-e greu sa merg si la el dar si la mama. Inainte eram bun la scoala dar nu stiu cum m-a putut neglija probleme aceasta cu invatatul. Iau in teze doar 7 si 6 si la teste iau tot 7 sau 6 uneori 8. ma bat colegii si nu sriu ce sa fac. Va rog ajutati-ma. Mai traiesc cu greu si cu speranta ca se vo lr impaca. stiu ca nu e bine sa zic asta dar mama mea vede ca sufar si se uita la minew dar tot o iubescg. Cu ce pot sa ii ajut sa se imapce sunt disperat.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din pacate e aiurea ce sa spun, dar esti barbat iar barbati cauta solutii nu au voie sa se planga de nimic, sa lase capul jos

| Freya1 a răspuns:

Tu ai nevoie de un psiholog si trebuie sa ii spui asta si mamei tale.
Stiu ca tu i-ai vrea impreuna dar asta depinde doar de ei. Bucura-te ca ai ambi parinti si ni mai incerca sa ii impaci ca sa nu se simta obligati sa stea impreuna doar pentru tine.Ei tinand legatura cu tine ajutandute cu bani cu sfaturi etc ti-au aratat ca te iubesc arata-le si tu ca ii iubesti prin a le accepta decizia.Trebuie sa intelegi ca doi oameni care nu se mai iubesc nu trebuie si nu pot sa mai convietuiasca impreuna deoarece isi vor face rau.Ai prefera sa ii auzi mereu cum se cearta sa ii vezi incet cum ajuns sa se urasca doar sa stea amandoi in aceias casa cu tine? nu cred.Sunt treburi de oameni mare pe care tot ei trebuie sa le rezolve iar tu ar trebui sa nu te mai gandesti la asta.
Poate invatand mai bine ii vei ajuta sa se inteleaga.Tu daca te vei comporta urat sau vei scadea la invatatura ei se vor invinovati si certa iar.Fi tare si sustinei si pe ei, mergi la un psiholog si nu te mai consuma lupta pentru tine si incearca sa intelegi ca si despartiti tot parinti tai sunt. Daca e sa fie impreuna din nou vor fi.