| Anonimaaaaaaaaaaaa a întrebat:

VREAU SA MOR! simt ca viata mea numai are niciun rost. 1)Maicamea nu imi da mare atentie si nu o intereseaza de mine altceva decat sa invat cand ii cer ceva ea niciodata nu face pentru mine dar in schimb trebuie eu mereu sa ma supun ei si sa fac tot ce imi cere dar cand e vba de mine nu ridica un ac 2.) iubirea mea, dragostea vietii mele este tocmai in timisoara (eu sunt din bucuresti) si nu stiu cum dracu sa fac sa il vad cat mai curand din cauza distantei si a parintilor idioti care nu ma lasa sa imi traiesc viata si sa fac mai nimic. COLEGII SUNT NISTE DOBITOCI. anul asta m-am mutat la o alta scoala deoarece am suferit 7 ani la alta scoala ca o proasta pentru ca eram prea timida dar pe parcurs m-am mai schimbat si anul asta e cam la fel pot spune. Deci ce motive as avea sa mai traiesc? tot timpu trebuie sa se intample cate ceva care sa imi stea in cale frate. TOT CE VREAU ACUM ESTE SA FIU CU EL SI SA UIT DE TOATE. vreau sa mor! numai are niciun sens. tata este intr-un alt oras deoarece mama nu il suporta. Ce rost mai are? ce sa fac?

9 răspunsuri:
| blackangel95 a răspuns:

Daca nu traiesti pentru ei fa-o pentru tine, fa tot ce iti place tie mai mult si ignorai pe ceilanti cat in privinta colegilor, da-i incolo arata-le ca nu esti asa cum crede ei daca il lasi sa.si bata joc de tine mai rau o sa faca nu o sa te lase in pace, schimbati atitudinea fi rea q ei.

| sunetul a răspuns:

Toate de mai sus sunt doar rezultatul mintii tale.
Daca nu mai gandesti.Toate preoblemele tale dispar.
Gnduri de acest gen sunt absolut normale pentru varsta ta,
mai ales daca esti si introvertita.
Incearca sa distrugi acea lume pe care ai construito in intrior.

| RaMonaaaBaa a răspuns:

Din cate vad nu esti o persoana timita ci o persoana inchisa in tine,si e mare diferenta! De ce nu te comporti si tu cu mama ta la fel? Ce ar putea sa-ti faca? Sa te certe,sau poate o palma... nu e chiar asa grav daca tu chiar vrei sa.i deschizi ochii... colegii, nu e chiar asa grav, si eu m.am mutat din scoala mea deoarece nu ma intelegeam bine cu nimeni! Dupa aceea am incercat sa ma fac placuta, si sa stii ca mi-am facut prieteni.nu multi, dar si aia care mi.au fost au fost adev. Daca nu merge sub nicio forma, ce zici de o "vizita" pe la tatal tau? De ce sa ramai cu cineva care te controleaza?

| BloodyBlade a răspuns:

Da stiu cum e dar tot ce trebuie sa faci e sa lasi totul sa decurga asa cum,, e scris" si ai sa vezi ca o sa iasa soarele si pe strada ta.Incearca sa vb cu mama ta si sa-i spui parerea ta, sa vb cu prietenul tau sa vedeti ce puteti rezolva cu mutatul(poate reusesti sa-l faci sa se mute inapoi) si nu uita cel mai important lucru SA FII OPTIMISTA! Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| JayZei a răspuns:

TrisTcrying Eo nu pot sta o clipa departe de iubita mea, si am 19 anihappy... daca vrei mai multe informatii id: dragolilwayne ok :X:X:X Ptricia:X:X:X

| AlexutzuTau a răspuns:

1) Sa o faci pe maicata sa te inteleaga 2) Cu scoala nu ai ce sa faci mereu si peste tot vor fi dobitooci 3) daca nu poti sa te duci la el spune-i lui sa vina la tine 4) nu am ce sa mai spun imi pare rau:sadsadsad!

| AnonimulxD112 a răspuns:

Draga mea solutia acesta de a murii nu este cea mai buna varianta.
Mama ta iti doreste doar binele ca sa ajungii cineva dar incearca sa invetii si sa aii cateva minute la dispozitie si sa ii spui ce ai pe suflet sau daca nu te intelege la fiecare scoala exista un psiholog.
Te ducii la el si el iti va da un sfat sau ideei foarte bune decat tii le dau eu.

| Frunziix3 a răspuns:

Pai, daca vrei sa fii cu el, incearca sa-i spui lui sa vina la tine si sa te i-a cu el in Timisoara...

| maximovidiu a răspuns:

1: Ai doar o singura viata. nu cred ca ar avea vreun rost s-o irosesti
2:La tine nu este nimic pe langa ce este in alte familii precum parintii au ajuns sa-si maltrateze proprii COPII
3:Nu esti singura timida asa cum spui mai sunt destui ca tine
4: Consulta un medic psiholog. Stai de vorba cu familia ta spune-le ce ti se intampla trebuie sa ajungeti la un numitor comun
5: Fii optimista..gandestete la lucruri cat se poate de pozitive. SI nu uita nu fa ceva ce ai putea regreta mai tarziu
nu mai fii atat de inpulsiva. pana si exprimarea ta din text mi se pare autoritara si sobra cu toate astea te inteleg poate ca ai tot dreptul dar mai lasa putin si de la tine
Viata nu e tot deaduna roz mai dai si de necaz dar trebuie sa trecem peste nu sa ne gandim tot mereu la streang sau la cutit cum se gandesc tinerii din ziua de azi tot mai des
Gandeste-te.
Mult succes