| SadBoyForever a întrebat:

Va rog din suflet sa nu radeti, dar vara trecuta m-am imprietenit cu 2 baieti si desi in primele saptamani ne intelegeam bine, unul din ei a inceput sa imi dea ordine si sa se comporte urat cu mine, m-a si batut iar eu nu am avut curajul sa le spun parintilor mei.

Desi a trecut un an de atunci, eu nu imi pot reveni, credeti ca daca merg la un psiholog m-ar putea ajuta?
Sau daca le-as spune parintilor mei as putea sa ii uit defintiv?

Va rog din inima sa nu radeti dar visez urat noaptea mereu si practic zilnic ma gandesc la momentele alea groaznice in care acel individ ma batea eu nu am m-ai vorbit cu el de aproape un an, va rog nu spuneti ca sunt nebun, deoarece nu sunt, cum as putea face sa imi revin din aceasta trauma, sa nu ma mai gandesc la ce imi facea, va rog din suflet sa imi oferiti un sfat, va implor!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stii unde sta ala mergi cu taicatu la el sa il rezolve nitel

| CosminC86 a răspuns:

Esti un tip mai sensibil, totusi nu am mai intalnit oameni carora sa le pese atat de mult timp de o bataie.
Viata nu e usoara si dreapta, obișnuiește-te cu asta. Vorbeste cu un psiholog si comporta-te ca un barbat.

| AlexL28 a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai vreo 12-13 atunci asteapta ca peste 2 ani o sa-ti vina sa-i rupi gatul cand te gandesti la el

| BenWilde a răspuns:

Povesteste-le parintilor tai tot ce s-a intamplat, fara absolut nicio jena. Cu totii trecem prin probleme care mai decare mai ciudate. Ai putea sa te duci la un psiholog, pare destul de "cicatrizanta" experienta ta. De uitat nu ai cum sa uiti, dar gandeste-te ca tu ai intalnit 2 idioti care te-au batut o data sau de cateva ori, iar altii au parinti care ii bat in fiecare zi si ii tin flamanzi. Viata este dura, dar toate experientele negative sunt pentru a te face o persoana mai puternica. Vorbeste cu parintii tai, si veti trece impreuna peste dilema asta.

| Sidonia07 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu le.ai spus pana acum, parca ai fi luat bataia de la ei. spune-le ce ti s.a intamplat si ar fi bine sa mergi la un psiholog, te.ar ajuta mult.

| Floricikmov a răspuns:

Parerea mea este sa le spui parintilor si dupa aceea daca ei vor considera sa mergi la un psiholog vei merge.

| Stallone a răspuns:

Spune parintilor si dupa cere sa vezi un psiholog.

| superoidxxl a răspuns:

Raspunde-i cu aceeasi moneda daca iti da
ordine ii spui ca nu vrei si ii dai si tu ordine daca te mai bate riposteaza si
bate-l si tu pe el crede-ma o sa te simti mult mai bine(cel putin asa cred eu).

| SiaAnastasia a răspuns:

Eu zic ca nu ai facut bine ca nu le-ai zis parintilor tai pentru ca te-ar fi ajutat foarte mult.
Eu iti recomand sa incerci sa iti petreci timpul cu alti prieteni (de incredere), de preferinta prieteni vechi cu care nu te-ai certat niciodata la un mod serios cum e situatia ta. Cand iti vine in minte imagineza-ti ca nu iti pasa de el si chiar "bate-l". Pe mine m-a ajutat odata cu o pritetena happy
Sper ca te-am ajutat. Si iti recomand sa te duci la pshiholog.