| PuFaRiNaIsThEoNe a întrebat:

Va rog sa nu ma judecati! Nu stiu cum va suna intrebarea asta dar.am 14 ani sunt fata si imi place de o fata. ea are 15 ani si chiar tot ma gandesc la ea.nu ne prea cunoastem deci nu stiu daca si ei ii plac fetele dar ne cunoastem si ma saluta cand trec pe langa ea. ea e dintr-un alt cartier dar vine in cartierul meu la liceul de aici are o famile cu presiugiu in oras. tatal ei e scritor si din astea. eu sunt foarte confuza in momentul de fata nu stiu ce sa cred despre mine ce se intampla cu mine oare? adica imi plac fetele dar si baietii serios. dar asta e prina oara cand se intampla sa imi placa de o fata. as vrea sa o cunosc mai bine si sa dau la liceul unde e ea. dar nu stiu ce sa fac oare sa ii zic. cand o sa fim mai bune prietene mie mi-e frica de parintii mei si ai ei..si daca nu e bisexuala ca mine? mi sincer frica. oare ce sa fac? sa o uit? si pe strada ma mai uit la alte fete.sad sunt si credincioasa si am niste parintii si familie credincioasa cand le zic cas bisexuala le pica fata.straight facecrying. Sfaturi plzzZ

18 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Fiecare are dreptul sa isi aleaga o cale din punct de vedere sexual si al unei relatii. Insa tu poate nu esti bisexuala, ci doar crezi asta. Si e destul de greut sa gasesti o fata bisexuala si e si mai greu sa stii daca acea fata este asa. S-ar putea ca in momentul in care vei incerca sa vorbesti cu ea, ea sa inceapa sa rada de tine si sa isi bata joc de sentimentele tale.

Asta ar fi singura cale sa afli cine esti cu adevarat..incearca o relatie cu o fata, nu neaparat ACEEA si vezi daca iti place mai mult decat cu un baiat. Oricum, esti asa micuta. Ai atata timp pentru relatii.
Multa bafta!

| mihaelabr a răspuns:

Buna happy Sfatul meu este sa mai astepti putin si asta din mai multe motive.In primul rand cauta sa afli daca chiar iti plac fetele sau pur si simplu, cum spui tu ca te mai uiti si la alte fete pe strada, poate o faci doar pentru ca iti place cum e imbracata fata resp. sau parul etc nu neaparat atractie fizica. Dupa ce ai lamurit problema asta eu iti propun sa afli ce parere are aceasta fata despre relatiile de acelasi sex.
Intr-un cuvant, as spune ca trebuie sa fii precauta.
Sper ca te-am ajutat macar putin happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu mamica ta.va sti sa te ajute si sa te orienteze corect.esti la o varsta periculoasa din punctul asta de vedere. discuta cu ea si spune-i ce si cum.si mai ales sa nu afle si taticu.nu e neaparat necesar.

| EgoFiet a răspuns:

Ia id nikol. pisa vb. acolo.

| ℓDℓ a răspuns:

Te inteleg pentru ca de multi ani trec prin asa ceva
cred ca cel mai bine ar fi sa iti lasi sentimentele sa iasa la iveala pentru ca cel mai important e ce simti tu si ce vrei tu
Tu esti singura care decizi ce vrei sa faci cu viata ta.
Intr-adevar relatiile de homosexualitate nu sunt placute lui Dumnezeu dar...e pacat sa iubesti?
pana la urma toti gresim daca nu asa poate altfel.
Nu exista om fara pacate!
Incearca sa avbordezi fata si sa ajungi la o probabila prietenie cu ea si apoi iti dai seama de fapt, ce simti pentru ea.
multa bafta.
:*

| 7Roby7 a răspuns:

Pai nu mai fi "bisexuala". Aici nu e vorba doar de crestinitate, este vorba si despre viitor.Nu stiu cum o sa arati la 25-30 de ani casatorindute cu o femeie probabil...Iti distrugi viata doar in modul asta.Parerea mea e sa o iei doar de prietena nu ca si iubita si sa uiti de cuvantul "bisexualitate" sau mai rau, girl x girl pe veci... Uita de toate astea si incearca sa ti o viata normala si usoara.
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| Laura a răspuns (pentru 7Roby7):

Ești un cretin.

| amaliaamely a răspuns (pentru Laura):

Hei! Draga laura! DAca la ea ii palce de o fata nu inseamna ca e cretin! ClaR? Si daca mai vrei sa faci misto de cine va...Du-te la mata si fa misto de ea... pote mata are chef de prostiile tale

| Laura a răspuns (pentru amaliaamely):

Poftim? Cred că ai o problemă cu genurile (cretin-masculin, cretină-feminin); i-am zis cumva ei că e "cretin"? Dacă ar durea prostia...
http://ro.wikipedia.org/wiki/Genul_gramatical

| eurynomus a răspuns (pentru Laura):

E 2 ctretini laughing

| Laura a răspuns (pentru eurynomus):

E mai mulți din păcate.

| eurynomus a răspuns (pentru Laura):

Si este multi, e rai si are arme laughing

| abcgame a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti bagi dopuri in cur...probabil te-ar ajuta

| PuFaRiNaIsThEoNe explică (pentru abcgame):

Ai probleme cu capu?laughing)

| eurynomus a răspuns (pentru abcgame):

laughing laughing laughing

| AlinaEvripidou a răspuns:

Buna, in primul rand cum te gandesti la ea? ai vrea sa ai o relatie sexuala cu ea? sau poate doar o reletie de amicitie?
ai mai avut relatii si cu fete ca sa stii ca esti bisexuala?
daca da, si iti place foarte mult fata, abordeaz-o cand o intalnesti si spune-i direct ceea ce simti.
in legatura cu parintii eu zic ca nu ar trebui sa le spui inca pentru ca ar fi un soc pentru ei, ai putina rabdare sa mai treaca timpul ca sa fi tu sigura de sentimentele tale.
pana atunci poti sa incerci o relatie cu fata pe care o placi! happy
noroc!

| PuFaRiNaIsThEoNe explică (pentru AlinaEvripidou):

E prima mea oara cand ma indragostesc de o fata!happy