| anonim_4396 a întrebat:

Va rog un mic sfat
Presupun ca sti cazuri din familie de musulmani sau turci, sunt musulmanca si am fost crescuta ca o romanca si am avut o relatie sau m.am indragostit si mi s-a parut foarte fireasca chestia asta dar pentru surorile mele nu pentru ca ele au fost crescute ca in tara mea si asta e distanta intre noi. Si ele ar fi de acord sa ma pedepseasca parinti foarte rau daca ele nu ar intra in belea. Si acum am fost pusa sa aleg daca sa continui relatia mea cu un baiat sau nu dar nu de familie ci de mine tin mult la el dar mi-e frica sa nu pot tine secrectul timp de 2 ani. Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Mai cu ani in urma am fost in Turcia, am lucrat in Istambul si am vazut ca tineretul era diferit ca se distrau ca si noi adica am vazut o schimbare radicala de conceptii si de prejudecati! De aceea ma mira de cum se comporta ai tai... poate sunteti din partea asiatica. Dar ar trebui sa te lase sa traiesti ca fetele de la noi, odata ce traiesti aici! Eu zic daca tii cu adevartat la acel baiat nu renunta si asteapta sa poti face publica relatia voastra!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asteapta ca mai toate cuplurile astea de adolescenti se despart mai devreme sau mai tarziu; nu sunt durabile! Putini dintre adolescentii care se indragostesc ajung si sa se casatoreasca!