| lucyaneya a întrebat:

Va rog un sfat

astazi am aflat ca iubitul meu nu e divortat cum ar zice.
Eu da, sunt divortata.Avem cate un copil major
Ne intalnim,ne vedem dar nu am curaj sa il intreb nimic.
M-a cautat dupa cativa ani buni,noi fiind iubiti si in tinerete.
Tot i-am zis ca nu se poate,suntem la distanta dar insista si ma bloca cand ii ziceam asta.
Nu stiu ce sa fac si cum sa ii spun,,nu as vrea nici sa il pierd. Simt ca ma prabusesc de durere. plang continuu si nu integ de ce face asta, de ce ma minte sad

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te ține de amantă, asta e clar.
Acest fapt ar trebui sa te puna pe ganduri si sa nu mai plangi dupa el, că nu merită.

| Simpatic a răspuns:

"astazi am aflat ca iubitul meu nu e divortat cum ar zice."

cu alte cuvinte este casatorit si te foloseste ca pe o amanta?

este cazul sa renunti la el, este doar un tip de barbat meltean care se crede macho in sinea lui...inseland 2 femeiwinking

nu este cazul sa te pacientezi nu toti sunt ca el, DAR MAI SUNT DESTUI CA EL

cel putin cu el este bine sa o termini! mai bine singura decat cu hahalere

| CristiDinBucuresti a răspuns:

El nu te iubeste, si nu este ok ceea ce faci tu sa i distrugi caznicia, ce a fost a fost, acum el este cu altcineva, tu esti de domeniul trecutului, tu ai cu acest barbat copii? Sau ai copil cu fostul sot? Si de ce ai divortat? Ai vrut sa te reimaci cu fostul din tinerete? El s-a dovedit a fi un mincinos, va vrea pe amindouă, prima este sotia iar tu amanta.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace astuia si nu te incurca cu un om insurat, ca distrugi o casnicie si ii lasi copilasii pe drum.
Mai lasa-ma naibii cu durerea, odata ce esti trecuta printr-un divort, dar te bagi in casnicia altuia ca sa o distrugi.
De ce? Chiar nu gasesti destui barbati care sa te sexuiasca?
Vrei musai sa distrugi o familie, pentru bunul tau plac si ambitie?

| VoidEternal a răspuns:

Te minte, te blochează când nu îi convine ce aude, te-a căutat fiind încă însurat.

Da, e clar un om valoros, visul oricărei femei, eu zic sa alergi după el în continuare.

| AliGab a răspuns:

De ce nu ai curaj sa il confrunti? Cere-i decizia de divort si se rezolva lucrurile. Si daca va despartiti ce? Inseamna ca-i mai bine asa.

| Ana1687 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, chiar și în cel mai bun caz, cazul în care divorțează de actuala sotie și se casatoreste cu tine, riști să te casatoresti cu un om care sa procedeze cu tine cum a făcut cu dansa. Se desparte de dansa, te ia pe tine și după își găsește alta femeie când se plictisește de tine. Lipsa de seriozitate.

| Korkodeln a răspuns:

Raspunsul cinic e ca te doreste fizic, se pare ca si tu.
Gandeste-te totusi ca destramand o familie (in caz ca totusi divorteza) si incepand o relatie cu un mincions dovedit nu e de viitor.
Confrunta-l cu adevarul si renunta, e sfatul meu.

| ovidasmihai a răspuns:

Rupe orice contact cu el.