| Sawarekh a întrebat:

Va salut!

De ceva timp vorbesc cu o tipa cu 9 ani mai mare ca mine.
Am iesit de 4 ori pana acum, si mereu plateste ea, ma complimenteaza, se poarta nice cu mine.
Iar urmatoarea iesire, a spus ca o sa ne uitam la un film.

Intrebarea mea este, de ce imi ofera asa mare atentie?

Sunt usor mirat de gesturile pe care le face.

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

E clar interes amoros, baftă.
Cazurile de genul sunt destul de rare în cazul bărbaților care nu sunt faimoși dar se întâmplă uneori și nu denotă decât o minte deschisă și o lipsă de prejudecăți de admiratdin partea femeii. Comportă-te normal și lucrurile vor decurge natural și firesc.

33 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu chiar nu-ti dai seama?
Daca vrea sa va uitati la un film la ea acasa, ar trebui sa te cam prinzi de ce anume ar vrea de la tine.

| Sawarekh explică (pentru darrio2007):

Daa, clar inteleg ce vrea.
Dar ti-am zis, n-am mai dat niciodata de o femeie de genul, si inca sunt mirat de situatie.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sawarekh):

Lasă că te descurci tu.

| MarianWLF a răspuns:

Ce inseamna un film mai ales cand vine propunerea din partea ei, tu vrei confirmare acum sau ce? laughing
Lasa mirarea si bucura-te de oportunitate.

| dullcat a răspuns:

Interes amoros? Get used to it and enjoy it.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca ii lipseste vitamina D.

| gabicoo a răspuns:

O fi amanta unuia însurat și își caută și varianta de rezervă!

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna333 a răspuns:

De ce o lasi sa plateasca? In relatia voastra, tu esti femeia si ea barbatul. Asteapta sa isi puna si un strap-on

| Sawarekh explică (pentru Miruna333):

Pai sa vad cum e sa fi oportunist, cum sunteti voi.

| Sawarekh explică (pentru Miruna333):

Strap-on, niceeee

| dullcat a răspuns (pentru Miruna333):

Eu speram ca in 2024 se va renunta la astfel de stereotipuri sexiste.Normal este sa plateasca ambii, in functie de cine doreste.Asta nu il face pe unul mai inferior/submisiv decat celalalt.

| Miruna333 a răspuns (pentru dullcat):

Nu e vorba de stereotipuri. E vorba de energia feminina si masculina. Din pacate s-a ajuns la prea mult in 2024, femeile platind pentru barbati si asmd. Multi dintre ei au uitat sa fie barbati.
Nu e vorba de inferioritate aici.
Asta e mentalitatea mea, nu o intelegi, nicio problema.

| Sawarekh explică (pentru Miruna333):

Mai, mai iesi din bula ta, te rog.
Cine a pus aceste reguli sau limite? unde spune cum trebuie sa fie barbatul si cum trebuie sa fie femeia?
E vorba doar de cultura si de educatie, asa ai fost crescuta si ti s-a impregnat in creier.

| Sawarekh explică (pentru dullcat):

Exact si eu speram, oricum eu incerc sa o satisfac si sa-i ofer toata atentia mea pentru ce face pentru mine, asta se numeste echitate.
Eu nu pot sa o satisfac cu bani, dar va fi din alte puncte de vedere.

| Miruna333 a răspuns (pentru Sawarekh):

Da, astea vin din societate si au fost de cand lumea si pamantul, nu degeaba. Sa ceri tu femeia in casatorie nu ti se pare sexist? Mai aveti putin sa asteptati sa va ceara ele, ca pic de masculinitate nu se mai regaseste in masculii astia alfa.

| Miruna333 a răspuns (pentru Sawarekh):

Voi? Ma cunosti sa ma incadrezi in vreo categorie? Asa ca nu ma poti incadra
Astia care va e frica ca cineva va foloseste pentru bani, nu aveti un leu in portofel. Ce sa va ia femeile? laughing Datoriile?

| Sawarekh explică (pentru Miruna333):

Nu te oftica mai happy Inca mai exista barbatii aia duri care sa-ti mai de-a si o palma din cand in cand.
Nu sti tu unde sa-i cauti...
Anyway, sa stii ca nu-mi dispare testosteronul fiindca imi plateste ea.

| Sawarekh explică (pentru Miruna333):

Da, gandiriile cum ca doar barbatul platea, vin de acum multe decenii.
Atunci avea un sens, intelegi? nu erau meserii asa diverse, erau meserii grele, in care barbatul putea lucra in general, fiindca el e mai solid, intelegi ideea.

| Miruna333 a răspuns (pentru Sawarekh):

Daca a fi barbat la tine inseamna abuz fizic, e clar. Astea nu sunt glume.
Nu dispare dar degeaba

| Sawarekh explică (pentru Miruna333):

Asa vedeti voi barbatia, a fi dur.
Am vorbit cu zeci de femei, si cam asa gandeau.

| TheGentleman a răspuns (pentru Miruna333):

Serios? Începem cu gender roles clasic?

Iată că de la mine tipa cu care ies primește ieșiri pe munte, viteză și activități ce implică adrenalina. E mai masculin așa? rolling on the floor

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Miruna333):

Miruno ai o gandire limitata rau de tot.Hai totusi sa-ti fac jocul, tu vrei ca barbatu sa fie ca inainte el sa plateasca, ok.
Trebuie sa-ti amintesc ca acum 100 de ani barbatu platea si el aducea banu in casa,femeia nu facea nimic in afara case,curtii,DAR in momentu in care BARBATU statea TOATA ziua la munca,FEMEIA nici macar nu indraznea sa se gandeasca ca atunci cand vine barbatu acasa sa inceapa cu DOMNE,n-am facut azi mancare,curatenie,spalat haine,sau alte chestii care tineau de curte,pentru ca e randu tau azi,ca era luata la palme si la picioare imediat.Tu si alte femei vreti barbati ca inainte doar cand e vorba de responsabilitatile lor,nu ale voastre,dar vreti barbati din prezent cand e vorba de drepturile voastre rolling on the floor.Mai pe scurt dupa tine, barbatu ar trebui sa aiba, casa, masina, banii sa plateasca utilitatile, sa faca cu tine ori treburile TALE jumate jumate ori sa fie asa dobitoc incat sa le faca el iar TREBURILE LUI SA LE FACA SINGUR, adica tu vrei unu care sa te intretina.Trezeste-te si ia pune-te putin in locul barbatului,iesi din bula asta de printesa care crede ca i se cuvine totul.Ia gandeste-te esti barbat,ai bani,ai masina,ai casa,o iei pe una si dupa ce ca tu faci tot ceea ce tine de partea materiala, ea are figuri ca domne hai sa facem cu randuri mancare, spalat si curatenie. TINAND CONT, ca in *** spalatu hainelor il face masina, tu nu faci nimic, spalatu vaselor tine 5 minute, iar facutu de mancare stai linistita tu ca nu vrea barbatu sa-i fac fonfleuri si monfleuri, doar sa-i faci acolo ceva care dureaza 5-10 minute, iar de curatenie daca nu sunteti dezordonati, nu esti nevoita decat de 2-3 ori pe saptamana si 2-3 ori aia insseamna sa dai cu matura in *** 5 minute si sa stergi prafu.Ia gandeste-te ce e mai greu? Sa cumperi o casas, o masina, un televizor sau sa stergi in *** prafu de pe ele?
Inca n-ai inteles ca nu e soro vorba doar despre bani, e vorba ca tu si altele n-ati face nimic, ati astepta doar sa faca altu.Eu te intreb pe tine,daca eu ca barbat am deja,casa,masina, bani sa ma intretin, mancarea inainte sa te iau pe tine o faceam singur si alte lucruri, adica faceam totul, cand eu te iau pe tine ma astept sa fac si tu ceva, ca daca u faci nimic la ce dracu te mai iau? Fi realista cum tu vrei ca barbatu sa-ti ofere ceva asa vreau si eu sa-mi oferi ceva.Toate fetitele astea ca tine,care au fost tinute in puf si crescute de taticu fara sa auda nu,au impresia ca asa e viata rolling on the floor,nu e viata draga asa,ia du-te si intreaba-l pe taticu, mamica facea ceva cand a luat-o, sau a luat-o doar sa stea in pat toata ziua? Niciun barbat nu te ia pe tine sa stai degeaba, ca daca n-ai aflat pana acum e un procent mai mare de barbati care se pot descurca singuri decat femeile, pentru ca barbati sunt obisnuiti de cand sunt mici sa se descurce singuri, voi in schimb cand nu va convine ceva va duceti la mamica si va plangeti.Trezeste-te societatea asta e femeia e ajutata de toti iar barbati de nimeni, EU iti fac tie un serviciu ca te iau, nu tu imi faci mie, ca eu ma descurc si fara tine, tu fara mine nu te-ai descurca sau ai avea sanse mai mici.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Miruna333):

Daca vorbim de energie masculina si feminina, nu ar fi ceva feminin ca eu ca barbat sa stau sa fac mancare, curatenie si sa spal cand asta e treaba voastra de cand e lumea? Aha e vorba de energii doar cand e vorba de responsabilitatile barbatului pai cum dracu.

| Miruna333 a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Eu vorbesc aici de a plati nota la restaurant si el vorbeste de a fi intretinuta laughing Are sens, tare tare. Ai aiurit tot textul. In primul rand, ce tine de viata mea, ramane acolo. Eu iau decizii si asmd. Si da, chiar si in ziua de azi exista housewives de placere, inainte era din obligatie mai mult, azi cine doreste.
De ce te bagi in deciziile oamenilor? Asta nu inteleg. Sunt o gramada de barbati ce intretin femei fara sa se planga sau sa doreasca ceva in schimb. De ce ma pui sa ma pun in locul lor nu inteleg. Daca tu n-ai accepta asta, e fix treaba ta, nu priveste pe nimeni.
,, EU iti fac tie un serviciu ca te iau, nu tu imi faci mie, ca eu ma descurc si fara tine, tu fara mine nu te-ai descurca sau ai avea sanse mai mici.''
Poftim? Tu crezi ca femeile se casatoresc ca n-au bani sa supravietuiasca singure? Tu chiar cred ca ai ramas cu mentalitatea din 80.
Cati parliti nu sunt intretinuti de femei in ziua de azi, si tu zici ca femeile n-au sanse sau sanse mici sa se descurce. Ilegal de limitat esti

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Miruna333):

Tu vorbesti de nota la restaurant rolling on the floor, poti sa-mi zici si mie un LUCRU PE CARE IL FACE FEMEIA SI NU IL FACE SI BARBATU? Eu iti platesc masa ok, tu ce faci pentru mine? Din bun simt e ca daca eu fac ceva pentru tine si tu sa faci rolling on the floor, nu te-ai plictisit sa crezi ca ti se cuvinte tot si sa astepti sa faca toti ceva pentru tine.Imi dai exemplu ca mai sunt si altii intretinuti,pai si care e ideea ma? Ce ma intereseaza pe mine ca mai sunt si altii intretinuti(care in orice caz sunt un nr foarte mic in comparatie cu femeile),pe mine ma intereseaza SUPERIORITATEA ASTA DE CACAT A VOASTRA crezand ca meritati tot fara sa faceti nimic,asta ma enerveaza, eu ca BARBAT de ce n-am mentalitatea asta sa zic bai mi se cuvine tot 'FA', fa tu tot, de ce noi nu avem gandirea asta de rahat? Sa asteptam sa ne tina cineva?', Auzi de ce ma bag in deciziile oamenilor rolling on the floor Pai tocmai tu desteapt-o ai facut acelasi lucru mai sus, cand ai zis ca asta nu e barbat ca ii plateste aia masa.Asta nu tine tot de deciziile oamenilor? Asa si aia decide sa-l intretina pe asta in sensul ca i-a platit nota.Auzi la ea ca femeile nu se casatoresc pentru bani rolling on the floor, pai nu te casatoresti pentru bani, te casatoresti pentru siguranta, ca stii ca prostu ala e legat de tine si ca de cele mai multe ori ala plateste cam tot. Femeile nu se casatoresc de aia nu? Atunci cum dracu se face ca toate femeile sunt disperate sa se lege cu un **** de act de cineva? Eu nu vad barbati asa disperati sa se lege cu actu ala.Pt ca stie si ala ca barbat ca el produce mai mult decat femeia iar in cazul unui divort aia ia si din bucatica lui, ca daca eu produc 60%(cu indulgenta zic doar atat) iar tu produci 40 daca divortam tu iei 50 in loc sa iei tot cat ai produs.Nu te mai caca pe tine ca 99 la suta din voi va casatoriti cu gandu ca v-ati legat de prost si ca aveti siguranta.Mi-o zici pe aia ca cica ''Tu crezi ca femeile se casatoresc ca n-au bani sa supravietuiasca singure? Tu chiar cred ca ai ramas cu mentalitatea din 80''. Soro e stiuta si e clasica faza vezi asta de cand te casatoresti cand ai tai te intreaba daca ala are bani si daca are un job bun, cand ai mei in schimb ma intreaba ce fel de persoana esti rolling on the floor.De cand e pamantu parintii fetei au gandirea hai ma sa gaseasca un prost care sa o intretina.

| Miruna333 a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Mentalitatea scarboasa de romanas neiesit din sat laughing Inchei ca intinzi rahatul tare

| Sawarekh explică (pentru Miruna333):

Da, mentalitatea ta cum este? ca vrei ca barbatul sa le faca pe toate, asta ce mentalitate este? laughing)) a unei romance profund conservatoare...
''au fost de cand lumea si pamantul'' Pai da, corect spus, au fost! Nu vrei sa evoluam ca societate? pare ca vrei sa ramai o sluga, umila in fata barbatului, pe la vase.
Multe fete s-au integrat in societate, se poate! Curaj, detaseaza-te de principiile alea vechi pentru ca nu mai au nici un sens.
Bineinteles, eu nu zic ca femeia sa conduca, eu spun ca e nevoie sa sustinem egalitatea de gen.
Eu nu spun ca e normal, ca femeia sa plateasca, e alegerea ei, daca se ofera, in mod normal, eu sunt pe 50/50 fiecare isi plateste partea lui, nu e nimeni dator nimanui, corect? Dar fiindca ea plateste, nu voi ramane indiferent, o voi satisface atat cat pot eu si cum pot happy si poate daca doreste relatie cu mine, si ma ajuta sa evoluez, poate roata se intoarce si o sa am si eu banii, si o sa-i fac cinste, gandeste-te si la asta.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Sawarekh):

Las-o ca saraca de ea e terminata rau rolling on the floor se vede ca a invatat-o bine mamica,sa gaseasca un prost care sa o intretina.Ea nu inteleg ok ba eu platesc masa,dar maine tu platesti micul dejun,asta inseamna respect si egalitate intr-o relatie,nu eu sa iti platesc tie toata ziua si tu sa pui ca smechera bani la banca,ca eu sa platesc utilitatile si toate facturile si tu iar sa pui banii la banca sau sa iti haine cu ei,eu ce fac atunci? Eu muncesc ca prostu degeaba? Asta nu inteleg femeile asta bai tata daca eu platesc tot, tu cu ce ajuti in relatie? Ele inca nu inteleg ca s-a terminat copilarie unde te tinea tacto fara sa faci nimic si platea el tot, acum e randu sa fii pentru altii ce era tacto pentru tine adica in caz ca ai copii, daca n-ai aia e.Dar trebuie sa intelegi ca nu e barbatu prost si femeia smechera rolling on the floor. Atsa e pe principiul responsabilitatile BARBATESTI ca inainte, alea femeiesti nu le mai aduce in discutie ca cum dracu sa munceasca femeia independenta in 2024, IAR DREPTURILE egale.Asta inseamna la ea corectitudine femeia sa stea in puf iar barbatu sa munceasca toata ziua rolling on the floor. Daca o intrebi ce varsta sigur are vreun 30 de ani si 3 pisici langa ea si inca asteapta sa vina printu sa o intretina.

| ALM2000RO a răspuns:

Are nevoie de morcov tânăr una cu experiențăwinking

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Vise maica, vise.

| ShREKT a răspuns:

Eu nu inteleg de ce te intrebi asta. Du-te cu capul inainte si ia-ti prezervative, nu mai intreba ca daca te blochezi la asta ai sa ratezi multe.