| Gaby212 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata ca cineva la care tineati mult sa se schimbe brusc si sa va ignore total, vara motiv aparent?

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Cand ti se intampla asta, ori te testeaza sa vada daca esti dependent de afectiunea ei, iar daca esti, te va parasi la scurt timp, sau ti-a gasit inlocuitorul si pur si simplu nu mai prezinti interes: DELOC. O muiere in capul ei daca are un barbat care sa-i pese de dansa vede acel barbat ca un om slab. Creierul ei de muiere crede in acel moment ca poate gasi pe cineva mai bun. Ea merge pe gandirea: 'daca fraierul asta(tu) e topit dupa mine inseamna ca pot gasi pe altii mai buni ca el" Daca tu te porti frumos cu ea, ea efectiv crede ca frumusetea ei poate atrage altii mai buni decat tine. Si ghici care este criteriul care o muiere foloseste pentru a masura acea superioritate? Indisponibilitatea emotionala. Cand un barbat este indisponibil pentru ea, gata s-o abuzeze, ea il vede ca cel mai minunat om, om care merita tot ce are ea mai bun de oferit. Iar tu, pentru ca o tratezi frumos, tie iti revin resturile, si de celle mai multe ori, nici macar alea happy

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Hanhao, tu ești?

| Gaby212 explică (pentru OrdanKarris):

Ai atata dreptate...

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei este motiv de incheiere a relatiei.

| Bondarel99 a răspuns:

Oamenii nu se schimba, cu atat mai putin brusc. Ei se poarta asa cum vrei tu o perioada dupa care isi arata adevaratul caracter.

| Hammurabi a răspuns (pentru Bondarel99):

Păi asta nu înseamnă schimbare?
Dacă te dai Don Quijote până obosești sau te plictisești iar apoi te transformi în Sancho Panza?
Eu nu înțeleg ce e în capul celor care încearcă să fie altceva decât sunt. Cred că pot face chestia asta toată viața?

| Panamax a răspuns:

Motiv exista, doar ca nu l-ai observat, iar persoanei i-a fost jena sa ti-l zica in fata.

| christine99 a răspuns:

Mereu exista un motiv

| Rd79 a răspuns:

Motivul cel mai probabil e ca si-a gasit pe altcineva.

| Gaby212 explică:

Fara*

| HarleyQuinn a răspuns:

Dacă ți s-a întâmplat, nu o lua prea personal. Poate nu e vina ta. Creierul e un organ al naibii de ciudat. Întreabă persoana respectivă, comunicarea e cheia.

| CRISTEA11 a răspuns:

Poate a aflat ceva despre tine... depinde