| Дηdu a întrebat:

Funda la cel mai bun rasp si vot pentru toti
Nusti daca ma puteti ajuta dar opinia voastra conteaza pentru mine!
Totul a inceput cand prietena mea cea mai buna a format un fel de complot impotriva mea nici nu stiu cum sal numesc dar asa il consider. Am lipsit o zi din gasca si ea sa imprietemit cu o alta fata, parea asa entuziasmata de fta aceea poate si pentru ca prietenul ei era prieten bun cu iubitul fetei respective, era ceva schimbat la ea si se comporta cu mine ca si cum nu mai exist acolo adica eu i dadeam buna si ea se face ca ploua. Nu i-am facut absolut nimic si am intrebat-o dc se comporta asa la care ea mi-a raspuns ca" de la o vreme asa se comporta ea" si cu timpu nu am mai vorbit deloc nici nu neam mai salutat. Ceea ce ma deranjeaza este faptul ca eu am integrato in anturajul meu de prt si am ajutat-o si acoperito mereu. ca sa nu mai zc ca tot eu i-am facut cunostinta cu actualul ei prieten, si de atunci s-a schimbat, ma enerveaza foarte mult comportamentul ei, injura si isi permite multe de la un timp desi ea nu era asa, era o fata finutza si respectuasa si fata cu care sa imprietenit pare importanta rau in ochi ei, cand o vede e cea mai entuziasmata si mai mult ma barfeste cu ea si nu recunoaste nimic din ce spune, imi pare rau ptc suntem prt de mici de la vreo 6 ani si acum avem 17 amandoua mereu am stat impreuna, neam ajutat si acum sa schimabt foarte mult fata de toata lumea nu stiu dc... dar o prietena adevarata nu face ceea ce a facut ea ...nu de mult m-am certat prt meu care nu recunostea nimic din ce sa int. in fine vreau sa scot in evidenta faptul ca persoane necunoscute imi loau apararea si spunea ca lau vazut pe el cu mine. pana si persoane care le cosideram dusmani imi loau apararea iar ea zice lucruri rele si neadevarate despre mine desi stia totul, si ea si prt ei. Ei doi inrautateau situatia spunand numai minciunistraight face voi ce credeti? ar mai trebui sa vorbesc cu ea dupa cate a zis de mine si cate mi-a facut? ar mai merita prietenia meA? miE mi se pare ca a profitat de mine. FUNDA la cea mai buna explicatie si vot pentru toti care raspund!:* va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| crazycolor a răspuns:

Nu stiu dc ai numito prietena cea mai buna, atata vreme cat iti face asta clar nu e! acum ca a pornit-o pe calea asta sunt de parere ca nu o mai poti aduce inapoi. sfatul meu este sa o uiti si sa treci mai departe fara prietenia ei de 2 bani, iti vei gasi in curand o alta prietena de 1000 de ori mai bna decat ea, sunt sigura. si chiar daca te barfeste, nu o baga in seama.mereu am crezut ca daca cineva te barfeste de fapt te admira ca asa nu ar barfi, corect?laughing treci pestekiss

6 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Raspunsul il stii deja. E aiurea situatia, nu stiu ce sa zic.Nu mai vorbi cu ea,chiar daca poate iti e greu fiindca ati fost prietene bune, dar stii vorba aia " roata se intoarce ". Cand o sa se desparta de prietenul ei si nu o sa mai aibe prieteni, iti dai seama ca o sa vina la tine.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa i raspunzi cu aceiasi moneda

| BroascaCuElice a răspuns:

Asta e:]
in ziua de azi e greu sa iti gasesti prieteni ADEVARATI:]

| Lavii_3618 a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa mai vorbesti cu ea. gandeste-te ca ai ajutat-o foarte mult, si intr-un fel ti-a intors spatele.las-o sa-si dea seama de greselile pe care le-a facut si le face in continuare. este dureros pentru tine sa o vezi cu alta fata, pe care o considera acum cea mai buna prietena desi voi va cunoasteti de la varsta de 6 ani.cand va realiza ce a facut.se va intoarce la tine si tu atunci vei hotari ce veti face in continuare.:*

| AnaMaryNicol a răspuns:

"Prieteni" specie pe cale de disparitie!
Am patit si eu ceva 90% asemanator cu ce ai patit si tu si nah cu timpul sa zicem ca m-am "resemnat" dar nah cu toate ca inca imi pare rau ca s-a schimbat atat de mult (anturajul influenteaza) sunt costienta ca nu v'a mai fi niciodata la fel. Poate ca a fost o prietenie de sezon cum se spune acum 50% doar...e nasol sa nu va mai salutati, povestiti totul. sau sa incepeti sa va barfiti una pe alta e foarte urat. Usor, usor iti vei da seama de cum este lumea si cum este viata. Nu mai avea incredere tu asa in oricine ca nu se merita! uite daca vrei sa asculti click here http://www.youtube.com/watch?v=dwxKOwCeazg compusa si interpretata de mine :p astept parerea ta. App ai grija pe viitor cu asa zisii "prieteni"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un prieten si uita de ea las-o sa vina singura inapoi