| blairelovesmusic a întrebat:

Voi ce preferați? Singuri la părinți sau cu un frate/o soră?

Răspuns Câştigător
| NunuNini a răspuns:

E de preferat sa ai un frate sau o sora. Ai cu cine sa te ajuti la nevoie. Dar decat un frate/sora care iti face mai multe probleme, mai bine singur!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt singură la parinti deci asa am fost obisnuita. Ma gandesc ca sunt si calitati si defecte
Calitati:
-ai pe cineva alaturi (daca va intelegeti)
-va ajutati la teme sau la orice in general
Defecte:
-drame fratesti, cum ca unul e mai iubit decat celalalt sau ca unul ii foloseste lucrurile celuilalt
-se ciondanesc si parasc non-stop (daca nu se inteleg)
Deci depinde

| RAY a răspuns:

As prefera o sora sau un frate

| RAY a răspuns (pentru RAY):

De ce tot dai eronat, am scris ca as prefera o sora sau un frate

| raMLesS a răspuns:

Eu as fi vrut sa am un frate sa ma bat cu el.

| SilentRain a răspuns:

Cu frați și surori, nu văd viața altfel fara eii

| Mirel4412 a răspuns:

Relatia frate-frate nu e ca in filme rolling on the floor
Eu ma bateam si ma certam in fiecafe zi cu fratele meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am obişnuit singură, dar într-un fel mi-aş fi dorit un frate/o soră, dar neapărat mai mare decât mine, cu 3 ani maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o frate/sora, ca sa fie sanse ceva mai mici sa-mi cumpar caine la batraneti.

| Adry05 a răspuns:

Mi-ar fi plăcut un frate/o soră

| Xulescu08 a răspuns:

Singur la părinți. La capitolul moșteniri pe imobiliare e perfect.

| luffypk a răspuns:

Eu am un frate si da... Nu stiu, daca esti singur, e mai aiurea ca nu ai cu cine vorbi prin casa in afara de parintii tai, daca ai un frate si faci o prostie, macar are cine sa-ti tina partea (daca va intelegeti bine). Eu nu ma intelegeam foarte bine cu frate-miu cand eram mai mici, dar cu timpul, crescand mai mari si maturizandu-ne, am avut placuta surpriza de a observa faptul ca avem chestii in comun si ca ne putem intelege chiar foarte bine, avem opinii apropiate, cand am o dilema sau o problema, apelez la el si ma ajuta cu un sfat, o vorba, chestiile astea marunte chiar conteaza. Treburile casnice se impart la 2 (asta in cazul in care ai un frate/o sora), daca trebuie sa fac un lucru si sunt ocupat (nu stiu, sa merg la magazin sa cumpar ceva, de exemplu), il pot ruga pe fratele meu si invers, daca el e ocupat, ii intorc favorul. Dar daca nu ai un frate sau o sora, e putin aiurea. Dar da, asta in cazul in care e un frate/o sora calumea, nu genul de persoana problematica pe care ti-ai dori nici sa n-o ai in viata ta...