| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati proceda daca ati afla ca tatal vostru are amanta? cum sa fac sa ma conving daca este adevarat sau sunt doar povesti? fata-"amanta" are 20 de ani si este angajata la firma noastra. tatal meu arata foarte bine la 37 de ani. oare sa ii spun mamei mele? sau ce sa fac? va rog ajutati-ma! multumeesc

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Si crezi ca mama ta nu stie? Gandeste-te ca stie si ea, ca nu face nimic doar de dragul tau, daca ii vei spune numai o vei amari mai tare. Eu zic ca cel mai bun sfat pe care il poti gasi este la Domnul, ca de fapt El poate chiar sa-l intoarca pe tatal tau de pe drumul asta. Dar daca parintii vostrii nici nu s-au luat din dragoste? Atunci chiar nu stiu ce sa mai zic. sad
Domnul sa fie cu voi.

| danielagoldica a răspuns:

Daca e adevarat si ii spui lui maica-ta o sa iasa haos! In cel mult o luna va paraseste si ramane cu amanta!

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua,
sunt de acord cu ceea ce a spus userul contrast. Nu este mai mare orb decat cel care nu vrea sa vada. Sunt convinsa ca, daca tu ai ajuns sa-ti suspectezi tatal de adulter si mama ta are banuielile ei. Pa

| irina20 a răspuns:

Inainte de toate, vorbeste cu tatal tau. Daca e adevarat poate renunta. Dar daca ii vei spune mamei tale, e foarte posibil sa traiesti mult timp cu gandul ca vina a fost a ta. Spune-i tatalui tau ce stii si fa-l pe el sa-i spuna mamei tale.

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Nu e bina sa ii spui mamei tale pentru ca va afecta foarte mult relatia dintre ei, poate ajunge si la un divort.

cel mai bine ar fi sa te convingi daca e adevarat sau nuhappy
si eu una i'as reprosa amantei, ca ii place sa destrame familii.si ar fi bine sa il lase pe tatal tau in pace.eu una cu ea as vorbi si apoi cu tatal happy

| Hombre a răspuns:

Daca vrei sa se lase cu un mare scandal si eventual cu o despartire spune-i mamei tale, vezi de treaba ta. Nu dai tu uratii afara din tara.

| MidnightLady a răspuns:

Sa-ti vezi de treaba! Ma gandesc ca te deranjeaza situatia dar nu suntem, noi copiii, in masura sa judecam sau sa rezolvam problemele de cuplu ale parintilor.
Ce rezolvi daca-i spui mamei? Probabil crearea unei atmosfere tensionate in familie.
Ce rezolvi daca-i spui tatalui ca stii? Probabil se va indeparta de tine fiindu-i rusine de comportamentul sau.
Asa ca incearca sa treci peste asta si comporta-te la fel ca pana acum cu ambii parinti.

| foxi a răspuns:

Nu este bine sa o superi si pe mama ta! Cu ce te deranjaza pe tine relatia asta?

| 9999azucena9999 a răspuns:

Este un subiect destul de delicat si cred ca ar trebui sa vorbesti in primul rand cu tatal tau pentru a clarifica situatia. Daca ai auzit ca ar avea o amanta nu poti fi convins doar de vorbe, poate uneori rau intentionate, iar daca tatal tau nu-ti poate da o explicatie logica si nu este in stare sa iti raspunda la intrebari poti vorbi si cu mama ta, dar nu te grabi daca nu esti sigur de ce faci. Sa nu creezi o cearta doar dintr-o presupunere sau parere. Oricum eu asta as face.

| Contrast a răspuns:

In primul rand trebuie sa te convingi ca intre cei doi exista o relatie, ce fel de relatie si sa fii sigura ca daca este, este ceva de durata. Altfel, nu ai face decat sa spulberi uniersul mamei tale pentru o impresie gresita. Si daca totusi banuielile tale se confirma, trebuie lucrat cu foaret mult tact, acestea sunt chestiuni foarte delicate.
Incearca sa tatonezi terenul, sa vezi: oare cum ar reactiona mama ta la o astfel de veste?! Stii, din gluma se spun multe si mari adevaruri... Dar mare atentie, la o suspiciune gresita, dai drumul unei avalanse ce nu se stie daca o vei mai putea opri vreodata, si nu in ultimul rand intreba-te daca nu cumva mama ta stie, dar prefera sa taca in fata unei aventuri a sotului ei. La un moment dat nu toate femeile sunt dispuse sa-si sacrifice statutul social, imaginea familiei sau locul celui drag, ce poate ramane gol daca vor cere socoteala.

| andrei a răspuns:

Sa il santajezi:p

faci poze dupa aia 100$ pe zi sau pozele ajung la mama smug sau macar 50$

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Convinge-te intai ca totul e adevarat si apoi ii poti spune mamei tale. Dar fi constient ca asta ar putea duce la un divort. Ia ce decizie crezi ca e mai buna.

| loveiseverything a răspuns:

Intai convinge-te ca este adevarat si daca este eu zic sa incerci sa-l convingi pe tatal tau sa renunte la amanta. Dupa parerea mea nu ar fi bine sa-i spui mamei tale deoarece asta ar duce la divort.

| onlytiff a răspuns:

E o situatie foarte delicata.gandeste-te ca daca mama ta ar afla probabil ar divorta de tatal tau, iar tu vei avea o familie dezbinata si iti va fi mult mai greu.

| Andrei20 a răspuns:

Ia-o de par pe amanta

| fl0ryn a răspuns:

Prindel in fapt cu femeia respectiva! Poate se va rusina si o va lasa...