| adina3r a întrebat:

voi ce a-ti face daca a-ti afla ca tatal vostru are amanta? cum sa fac sa aflu daca ii adevarat sau nu(daca sunt doar povesti)? asa zisa amanta are 20 de ani iar tatal meu 37. ea este angajata firmei noastre si arata foarte bine. tatal meu la fel. oare sa ii spun mamei mele? cum sa fac sa aflu? va rog ajutati-ma! multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Mera a răspuns:

Intai as verifica daca e adevarat.Ai putea sa ii spionezi pe tatal tau si pe presupusa amanta cand sunt singuri.
Daca banuielile tale se confirma e mai bine sa nu ii zici mamei.
Eu daca as fi in locul tau i-as spune mamei sa se aranjeze si as lua-o "la plimbare" la firma.Si as face asta din ce in ce mai des pentru ca e posibil ca tatal tau sa fi inceput sa o placa pe cea de 20 de ani doar pentru ca petrec mult timp impreuna la firma, asa ca poate daca si-ar vedea sotia mai des si-ar aminti ca are responsabilitati ca si cap de familie.
Daca esti mai mica putin(sub 14-15 ani)ai putea sa te "copilaresti" putin.De exemplu sa mergi speriata la tatal tau si sa ii spui ca ai visat ca el si mama ta s-au despartit si sa il pui sa promita ca nu va face niciodata asta.
Si i-as face viata imposibila aleia.(eu sunt mai rautacioasa putinwhistling )

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mai bine lasa-i pe ei sa-si rezolve singuri problemele de adulti. Stiu, ca ti-e greu si te simti pierdut, dar daca ii spui mamei tale despre banuielile tale, nu va iesi nimic bun. Ea va suferi, se va macina in ea, vor fi multe scandaluri in casa, iar in final parintii tai poate chiar vor ajunge la divort. Nu cred, ca asta vrei. Eventual, poti sa vorbesti direct cu tatal tau si sa-i expui punctul tau de vedere, sa-i spui sa n-o raneasca pe mama, sa n-o mai insele, in caz daca chiar o face. Numai bine!

| EUSIATIT a răspuns:

Nu tu trebuie sa afli [mama e cea care trebuie sa faca investigatii ajutata poate si de tine. dar problemele le rez ei nu? sa dea domnul sa nu fie asa. bafta

| Libelle a răspuns:

E doar o aventuralaughing
il las in pace-nu ma bag
pe mine ma are cu mama, iar cand o sa realizeze ca noi suntem familia lui nu parasuta aia care vrea sa il stoarca de bani o sa fie bine.barbatii mai fac si din-astea.nu stiai?
incearca sa nu il vezi o secunda pe taicatou ca pe ``tati tau``ci ca pe un barbat matur de 37 de ani, care a cazut in mrejele unei profitoare care arata al naibii de bine. se mai intampla.nu cred ca e ceva serios, deci nu te baga!

| Sin a răspuns:

Eu zic sa nu-ti bagi tu nasul in treburile astea.

| danielagoldica a răspuns:

Ce te intereseaza pe tine ce face taica-tu? E viata lui si problema lui personala! Nu faci altceva decat sa-l faci sa-i dea mai repede papucii lui maica-ta! Agiti spiritele si s-ar putea sa iasa prost! Mai bine lasa-l in pace!

| soricica a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, dar eu nu am putut sa nu ma bag ca deja prea multe persoane imi atrageau atentia si nu mai puteam fi nesimtita.
Intr-o zi m-am dus la tata si i-am spus "nu ma intereseaza ce faci, dar fa mai discret, lucreaza si tu mai subtirel, prea bate la ochi ascunzisurile cand vorbesti la telefon, faptul ca nu raspunzi niciodata cand te sun eu sau mama, faptul ca te aranjezi si ca iesi in oras singur cam des"... el s-a uitat la mine si nu a zis nimic si apoi am continuat "nu te uita la mine ca sunt fiica ta si ca sunt micuta [16 ani.in fine], stai tu linistit ca stiu ce faci si ce invarti, lucreaza mai subtirel daca nu vrei sa afle mama".
Si de atunci s-a calma, bine si tot de atunci profit de el la maximdevil, amenintandu-l devildevil
Nu pot sa iti dau un sfat anume, eu doar ti-am spus ce am facut eu si ce am crezut ca e mai bine sa fac. Tu iti cunosti mai bine parintii. Totusi cred ca ar trebui sa stie tatal tau ce crezi tu despre ceea ce face.
Bye:*

| MihaiPloiesti a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie de vreo 3 luni dar imi e frica sa-i spun mamei pentru ca s-ar putea desparti...

| madytza_7574 a răspuns:

Sincerthinking eu una as face in felu urmator

l-as lua pe tata frumos de mana merg cu el undeva unde sa nu fie mama si dupa aia ii zic... stiu ca mai ai si pe altcineva i-as mai zice acolo inca cateva mai multe chestii, scuze ca nu zic prea detaliat dar la mine nu s-a intamplathee hee si dupa aia la sfarsit ii zic asa "ORI TERMINI CU FUFA TA ORI TE ZIC LU MAMA "devil sunt nebuna ce sa faclaughing

| Mihay4 a răspuns:

Vezi cum se comportă o bagă înseama pe maicăta? o mai pupa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spioneazal cand ai timp