| Psihiatra a întrebat:

Voi cum v-ati cunoscut iubirea? Si unde? Asi vrea sa aud mai multe povesti happy.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Aici. Chiar aici. Pe net. Eu am pus un comentariu pe un blog, ea a citit, i-a placut, mi-a facut un comment, am vorbit apoi prin mesaje pe acel site, apoi pe mess, ne-am intilnit (desi ne desparteau 550 km), ne-am reintilnit, si de atunci totul a fost de "umplutura"happy - soarta ne-a fost pecetluita. Mi-a gasit ceva de lucru aici dupa ceva timp, ca sa nu mai fac mia de km saptaminal, am venit, am vazut, am lucrat, vreo trei luni dintr-o vara, am petrecut o groaza de timp cu ea in cele trei luni, mi-a cistigat increderea, eu pe a ei, si dupa cele trei luni s-a terminat totul. Cu niste verighete superbe. Chiar credeai ca s-a terminat?happy Nu, abia atunci a inceput totul!

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Acasă la o cunoştinţă comună şi colegă de facultate cu mine.
Venise să ia nişte chei iar eu să iau nişte curusuri la care nu fusesem.
Iaca chiulitul mi-a adus o iubită happy.
La scurt timp am ajuns împreună şi iaca trecut-a mai bine de-un an şi tot împreună suntem.
Hai noroc.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iubirea nu este programată, pur şi simplu vine întâmplător şi atunci când nu te aştepţi.
Pa, pa.

| Minnie a răspuns:

Pe sotul meu l-am cunoscut pe internet

| andreeaaa1 a răspuns:

BUna! Eu sunt clasa 7 si prima mea iubire sa-i zic asa a fost un baiat de clasa 8.Este un baiat chiar de treaba chiar daca nu mai suntem impreuna si as da orice sa mai fim, dar in viata nu este mereu cum vrei tu.Acum este u o alta fata tot de 7.Acum nu stiu daca ma mai place sau nu dar se baga in seama cu mine, dar nu ce faci, buna sua chestii dianstea chetii de amicitie.De exemplu astazi a trecut pe langa mine si s-a impins in mine ca sa zic asa. APoi eu m-am uitat la el si el mi-a zambit si eu i-am zambit.Acum doaua zile m-a calcat pe picior intentionat eu m-am uitat la el, iar el iar mi-a zambit.

| SmileIsForFree a răspuns:

Deci eram vecini de mici. La gradinita am fost in aceeasi grupa... Eram cei mai buni prieteni, si inca suntem. In vacanta dintre a 5a si a 6a m`a intrebat daca as vrea sa fiu cu el. Si vara aceea a fost de vis day dreaming. Iar acum am redevenit cei mai buni prieteni. love struck

| Ankiss123 a răspuns:

Pai ne stiam de vreo 3 ani, cand ceva, nici pana acum nu stiu ce ne-a facut sa ne apropiem eram si inainte prieteni buni, dar ceva ne-a facut sa ne vedem altfel, si de atunci suntem impreuna

| MariusDeejay a răspuns:

Eu lucram agent de paza la un magazin acolo ne-am cunoscutbig grin si suntem de 2 ani jumate impreunabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum cativa ani un prieten din cartier cu care ma tot tachinam a dat id-ul meu la toata lista lui, eu nu am stiut pana intr-o zi cand am bagat pe cineva in lista(un baiat) la inceput nu i-am dat importanta peste o saptamana l-am intrebat cine e sa vad daca il cunosc, si de atunci am stat de vorba ore intregi pe mess, si tinand cont de faptul ca stam foarte aproape unul de altul ne-am hotarat dupa 4 luni sa ne vedem.Intr-o zi minunea s-a intamplat ne-am intalnit ne-am placut si de atunci am ramas impreuna de cativa ani(si suntem impreuna si acum). Si inca ceva acel prieten care ii daduse id-ul meu, a avut un soc cand ne-a vazut impreuna( ei se cunosteau au fost amandoi in aceeasi clasa la luceu), cam atat.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaela94 a răspuns:

Pe internet, mai exact intr-un MMORPG numit Perfect World. Ne-am cunoscut printr-o cearta lol, dar dupa un timp am inceput sa vorbim. El era un Casa Nova si flirta cu mai toate fetele, dar eu am reusit sa-l cuceresc, si dupa multe incercari, am reusit sa il fac sa ma iubeasca. Precizez ca nu e roman. Vara asta am fost la el in tara (Belgia) si i-am cunoscut familia, cu care ma inteleg excelent. Suntem impreuna de un an si jumatate si suntem siguri ca iubirea nostra va dura pana la moarte

| Antoniia458 a răspuns:

Am cunoscut la scoala. Ne vedeam in fiecare pauza.pana s-a mutat in aceeasi scara de bloc.si de atunci...

| Diamant_7101 a răspuns:

Al meu e fotograf si cind ma duceam sa-mi fac fotografii el m-a vazut in fotografii. Ma admira secret si pe urma ne-am cunoscut si uite asa.winking

| brunetzyca a răspuns:

Am m-ai avut inainte relatii dar nu de durata, si poate ca atunci doar ii placeam nu ii iubeam pe ceilalti fosti. Iar pe Iubirea mea adevarata, am cunoscut-o de ziua mea, eh... nu chiar de ziua mea pe 28 februarie 2010 si eu sunt nascuta in 29, dar doar in 2012 este 29 pentru ca at e an bisect. Sa revin, si atunci am inceput sa il plac, nu prea aveam legatura cu el, cu toate ca eram din aceeasi localitate, nu prea aveam contact vizual. Si el in ziua aceea imi tot facea ochi dulci m-a pupat si mi-a spus: "La multi ani!" Ne-am apropiat foarte mult unul de altul, pana cand am devenit prieteni foarte buni. Iar pe 7 aprilie la un chef cu prietenii, am mers cu el cu masina sa ne plimbam, noi cand eram aman2 chiar inainte sa fim impreuna se comporta ca si cand am fi, bine dar fara pupat, daca era sa ne vada cineva pe aman2 si sa nu stie ca suntem impreuna cred ca ramanea surprins. Si sa nu uit eu aveam 14 ani si el 22. Apoi printr-un simplu sarut am legat atatea sentimente. Si suntem impreuna de 8 luni am avut mici certuri, dar pana la urma tot dragostea ne leaga...Si un sfat pentru cei care au diferente m-ai mari de varste intre ei. Eu de exemplu am 8 ani dif. Si va asigur ca aceste relatii sunt mult m-ai stabile, si m-ai ales pe noi fetele sa ne matuzam.Eu il iubesc si el ma iubeste si asta e m-ai presus de toate!

| bela_1451 a răspuns:

O data am vrut sa plec acasa si m`am izbit in el:X
si de atunci...