| GogosikaInfuriata a întrebat:

Vorbesc de 2 saptamani cu un tip pe net, nu suntem din acelasi oras, distanta dintre noi fiind de 55 de km, si am cam vrea o relatie serioasa, el pe motiv ca acolo nu gaseste o fata pe placul lui, el fiind mai pretentios (zodia fecioara) si ca ar vrea cu mine pentru ca eu sunt genul lui (i-a placut descrierea mea de pe un site si ce tip de partener de viata imi place) si cica sunt prima fata care l-am atras cu gandirea si la nici o fata nu s-a gandit cum se gandeste la mine. A ramas ca o sa ne intalnim dar nu prea curand pentru ca de o luna m-am desp de fostul si inca nu ma simt pregatita sufleteste + ca vreau un timp singura numai pentru mine, sa nu am de-a face cu nimeni. I-am spus a fost de acord, zicandu-mi ca depinde numai de mine (nu ma bazaie la cap sa ne vedem mai repede) si asteapta momentul cand ii voi zice ca "haida" el se va urca in masina si in juma` de ora ar fi la mine. Nu mi se pare ceva iesit din comun, sa ii placa aceste lucruri la mine, dar e un timp scurt 2 saptamani si el deja imi zice pui si nici macar nu m-a vazut o data la fata (decat la web) imi spune tot ce face, unde merge, cat sta, i-am dat nr de tel. ma suna zilnic vorbim cate o 1h-2h straight face plus mesaje. Ceea ce ma cam pune pe fuga sunt tocmai sentimentele lui (mi-a zis ca vrea o relatie serioasa, nu e afemeiat, desi ar trage femeile la el, pentru ca e un tip si avut, dar ca simte nevoia sa fie cineva langa el, dar nu oricine, cineva care sa-l sprijine, sa-l ajute moral si sufleteste) si faptul ca-mi vorbeste deja de parca am fi impreuna, imi spune de fiecare data "ce face puiu meu" de parca as fi deja a lui straight face Mi-a spus ca daca ar fi sa fim impreuna el ar face orice ca sa dureze, chiar sa se mute la mine in oras, sau sa ma ia pe mine la el, chiar si chestiile astea mi se pare ca le-a luat in calcul mult prea repede, inca din prima zi cand am vb pe mess. a pus oarecum problema asta. Nu stiu ce sa cred, as incerca ceva cu el, in ciuda distantei, stie ca eu nu am masina si ca nu as putea sa merg sa-l vizitez, si ca toata relatia va consta in venirea lui la mine ca tot are masina. O fi vreun obsedat, sau pur si simplu s-a saturat de aventuri si vrea ceva serios si stabil? Mi-a zis ca a trecut prin multe, e patit, a ramas fara tata de la 7 ani, a avut fel si fel de fete, majoritatea pe interes. Doar o sg relatie a avut de 2 ani, si mai doua care zice ca le-ar putea numi "relatie" ca restul au fost aventuri. Are 23 de ani, mi-e frica sa nu vrea sa se insoare, si sa caute asta la mine laughing ca eu am doar 21 laughing Ce parere aveti? Merita sau Nu? In opinia voastra happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea pare un tip foarte de treaba si cred ca ar trebui sa incerci sa vezi ce e de capu lui happy, cred ca doreste o relatie serioasa dar pare genul de persoana care sa nu stresese si care va astepta pana cand tu vei fi pregatita. eu iti zic sa nu-l ratezi deoarece se pare ca aveti multe lucruri in comun(2 ore la tel. este cevalaughing deci aveti despre e vorbi) si daca tu nu esti o fata materialista care sa te intereseze bani lui ( mie una asa imi pari o fata de trebuie.) cred ca ati putea incerca sa vedeti pana unde merge realatia si nu ar trebui sa ratezi sansa asta. rareori apare un suflet pereche big grin

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Vorba multa, saracia omului! Deja daca intrebi,, merita sau nu", deja daca el isi face planuri de viitor fara sa te cunoasca...ma intreb unde sunt fiorii dragostei? Dragostea isi are pasii ei, peste care nu poti sari! Dupa prima imbratisare, dupa primul sarut se poate vorbi, acum e fara rost!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Spune-i ca nu esti genul care se grabeste intr-o relatie si ca lucrurile trebuie lasate sa decurga in timp, natural. Voi nici n-ati vorbit fata in fata si el se poarta de parca ati fi impreuna, asta nu prea arata ca are experienta, ci doar ca se simte singur si se agata de o situatie nematerializata. S-ar putea sa devina si obsedat daca nu ai abordarea potrivita: putina nesiguranta, nehotarare din partea ta, un pic de stimuli la orgoliu si s-ar putea sa nu stii cum sa fugi de el. Ai rabdare, cunoaste-l si oricum: la varsta voastra distanta e o problema, mai ales ca sunteti la inceput. Spune-i ca momentan nu va cunoasteti suficient de bine si nu poti avea incredere in cineva cunoscut doar de pe net. Asa-s fecioarele astea, se grabesc ca fata mare la maritat si apoi se minuneaza ca s-a consumat relatia prematur ( nu stiu sigur daca vorbeam neaparat de zodiihee hee )

| mihaa a răspuns:

Incercarea moarte nu are, poate tipul este sincer, asta vei descoperii tu pe parcurs, dar tu te simtii atrasa de el? iti place de el?, ce sa zic? intalneste-te cu el si vedeti voi, bafta

| Good Cat a răspuns:

Fiuuuuu dar ce roman straight face.
Nu ai de unde stii exact ce are in cap pana nu va vedeti macar o singura data. Daca vb ta e un obsedat? Parerea mea ar fi ca mai intai sa va vedeti macar o data si sa vezi cum sta treaba. Mi se pare ciudat ca asa repede s-a ' indragostit' de tine. Si ca s-a laudat ca are de-aia si de-ailalta. Asa ceva nu se face... parerea mea.
Deci intalneste-te cu el, ca amici doar spune-i sa nu isi faca planuri dubioase si observa-l. Ce face, cum face, cum vorbeste etc.
Ar merita daca tu il placi. Daca nu, nu merita.
Ai grija doar... nu stii ce se ascunde in spatele unor cuvinte frumoase.

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Eu nu cred in dragoste pe mess...imposibil sa te indragostesti de o pers in 2 saptamana mai ales pe mess...mai bine tziai cauta altul si la`i lasaoh go on ^[fa ce`ti dicteaza inimioara, dar nu merita] NU SE MERITA!big grin

| ary a răspuns:

Mie mi se pare ca el s-a straduit mult ca sa te convinga ca e barbatul perfect pentru tine, daca tu esti sigura ca e sincer,"tot inainte". Insa, fi atenta!

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Cred că totuşi merită încercarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i spui la telefon ca l-ai barfit pe un site de socializare, vezi tu pe unde introduci fraza asta, la inceputul intrebarilor despre conturi sau o inghesui pe langa discutiile despre terenuri si case.
Hai sa nu fiu nesimtit, centura placuta, pa pa.
P. S. bine ca iti zice "pui", adica te ia ca pe un intreg, eu o alintam pe a mea cu "tacam"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te culci ma baiatule ca nu o sa te mai placa fetele

| fitzoshika4 a răspuns:

Sincer am vorbit cu multi tipi pe messenger si crede-ma ca nu sunt deloc ceea ce par. adica la inceput par foarte normali, dar in final se dovedesc a fi obsedati sexual.
de asemenea este posibil ca sa te fi mintit cu foarte multe lucruri, printre care si banii lui. e posibil sa nu fi avut nici macar vreo iubita pana acum.
serios acum ce om isi cauta partener doar pe internet?
ceva mi se pare destul de ciudat, iar nu stiu dar un om care se poarta ca si cum ati fi impreuna fara a voi sa va fi vazut nu prea pare un barbat adevarat.
totusi sa ii acordam prezumtia de nevinovatie pana la proba contrarie.
eu zic sa il chemi la tine in oras( in niciun caz nu te duci tu la el), va intalniti la un suc, dar in acelasi timp vorbesti cu niste prieteni de-ai tai( de preferat sa fie mai multi baieti) sa stea la o masa alaturata de a voastra, desigur fara ca tipul de pe net sa banuiasca, tu nebagandu-i in seama pe ei. asadar daca iti dai seama ca este vreun nebun le faci semn amicilor si vin ei, iar daca este un om de treaba atunci nu intervin prietenii taii. sper sa iti mearga bine, te pup.