| GogosikaInfuriata a întrebat:

Vorbesc de 2 saptamani cu un tip pe net, nu suntem din acelasi oras, distanta dintre noi fiind de 55 de km, si am cam vrea o relatie serioasa, el pe motiv ca acolo nu gaseste o fata pe placul lui, el fiind mai pretentios (zodia fecioara) si ca ar vrea cu mine pentru ca eu sunt genul lui (i-a placut descrierea mea de pe un site si ce tip de partener de viata imi place) si cica sunt prima fata care l-am atras cu gandirea si la nici o fata nu s-a gandit cum se gandeste la mine. A ramas ca o sa ne intalnim dar nu prea curand pentru ca de o luna m-am desp de fostul si inca nu ma simt pregatita sufleteste + ca vreau un timp singura numai pentru mine, sa nu am de-a face cu nimeni. I-am spus a fost de acord, zicandu-mi ca depinde numai de mine (nu ma bazaie la cap sa ne vedem mai repede) si asteapta momentul cand ii voi zice ca "haida" el se va urca in masina si in juma` de ora ar fi la mine. Nu mi se pare ceva iesit din comun, sa ii placa aceste lucruri la mine, dar e un timp scurt 2 saptamani si el deja imi zice pui si nici macar nu m-a vazut o data la fata (decat la web) imi spune tot ce face, unde merge, cat sta, i-am dat nr de tel. ma suna zilnic vorbim cate o 1h-2h straight face plus mesaje. Ceea ce ma cam pune pe fuga sunt tocmai sentimentele lui (mi-a zis ca vrea o relatie serioasa, nu e afemeiat, desi ar trage femeile la el, pentru ca e un tip si avut, dar ca simte nevoia sa fie cineva langa el, dar nu oricine, cineva care sa-l sprijine, sa-l ajute moral si sufleteste) si faptul ca-mi vorbeste deja de parca am fi impreuna, imi spune de fiecare data "ce face puiu meu" de parca as fi deja a lui straight face Mi-a spus ca daca ar fi sa fim impreuna el ar face orice ca sa dureze, chiar sa se mute la mine in oras, sau sa ma ia pe mine la el, chiar si chestiile astea mi se pare ca le-a luat in calcul mult prea repede, inca din prima zi cand am vb pe mess. a pus oarecum problema asta. Nu stiu ce sa cred, as incerca ceva cu el, in ciuda distantei, stie ca eu nu am masina si ca nu as putea sa merg sa-l vizitez, si ca toata relatia va consta in venirea lui la mine ca tot are masina. O fi vreun obsedat, sau pur si simplu s-a saturat de aventuri si vrea ceva serios si stabil? Mi-a zis ca a trecut prin multe, e patit, a ramas fara tata de la 7 ani, a avut fel si fel de fete, majoritatea pe interes. Doar o sg relatie a avut de 2 ani, si mai doua care zice ca le-ar putea numi "relatie" ca restul au fost aventuri. Are 23 de ani, mi-e frica sa nu vrea sa se insoare, si sa caute asta la mine laughing ca eu am doar 21 laughing Ce parere aveti? Merita sau Nu? In opinia voastra big grin

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Am citit, am analizat...merita sau nu merita?
A ramas orfan la 7 ani, are 23 de ani, a avut mai multe aventuri pasagere si doar o relatie mai stabila de 2 ani, mai este atragator dar si cu stare materiala buna, ce-i lipseste oare, de isi cauta "nevasta" pe internet, si-apoi este foarte tanar pentru insuratoare, fii sigura nu-i arde lui de-asta. El este pretentios, sau mama lui cu care a crescut e la 7 ani? Iti spune "pui", dar asa se adreseaza barbatii tuturor femeilor, carora nu vrea sa le incurce prenumele, este o dezmierdare generala adresata acestora.
Are vorbele scrise sau spuse de el, unse cu miere, astea te-au cucerit pe tine dupa despartirea suferita si el a gasit punctul vulnerabil si "te-a atacat" cu vorbe frumoase, exact acolo unde de durea mai tare, in inima.
Eu as vrea sa-l cred, dar nu pot, aceleasi conversatii le poate purta cu mai multe fete, in acelasi timp si in acelasi mod, dar as vrea si sa gresesc in aprecierile mele total negative si sa fie cu totul altfel, chiar asa cum zice el.
Tu ai 21 de ani, as suferi si eu, sa stiu, ca cineva te-a pacalit cu smecherii verbale, dar in realitate totul este ascuns intr-un invelis mincinos, care sa te dezamageasca inca o data.
Sfatul meu, aplica o mica "smecherica", afla din discutiile purtate totul despre el, dar totul cu lux de amanunte, MERGI in localitate la el, fara sa-l anunti, cauta-l "pe viu" la fata locului si vei lamuri totul. Crede-ma nu este greu, sunt mijloace de transport cate vrei si la ce ora vrei, 55 km nu inseamna distanta pana la Luna, gandeste-te ca mergi intr-o mica excursie, te intorci in aceeasi zi, cauta pe Net cu ce te poti deplasa, hai, curaj, incearca. Eu am facut asta...

| Marian_2691 a răspuns:

Doar 2 saptamani si ti s-au incarcat bateriile? ai grija cu prieteniile pe internet, in orasul tau s-au terminat baietii? nu cauta prieteniile cu masini si bani, te ia cu zaharelul si maine poimaine te trezesti la produs in Spania