| anonim_4396 a întrebat:

Vreau locuri de munca in strainatate bine platite sa plec impreuna cu sotul meu in orice tara!

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca sotul tau are antecedente penale( a fost la inchisoare), cred ca sunt slabe sperante sa obtina vreun permis de munca in strainatate.

| TRANSVERSAL a răspuns (pentru alessia5158):

Nu esti atat de bine informata

| Veme a răspuns (pentru TRANSVERSAL):

Fie minteai cand te intrebai mai deunazi daca sotul tau va face puscarie mult sau putin, fie minti acum. Oricum minti. In strainatate te prind cu fofarlica imediat si te suteaza de nu te vezi la marginea societatii. Ai grija. Si zi si tu macar un domeniu in care esti/sunteti calificati. Vezi ca in strainatate o duc bine medicii, informaticienii, si cei care au o calificare, o facultate si sunt buni pe domeniul lor, Nu te astepta ca fiind muncitor necalificat sa faci primul milion de euro/usd in doua luni, ca nu-i tocmai asa. Cine este necalificat o duce rau si acolo si aici.

| alessia5158 a răspuns (pentru alessia5158):

Oricare dintre agentiile serioase de mediere(plasare) forta de munca in strainatate( inclusiv ANOFM si AJOFM), atunci cand organizeaza preselectii pentru partenerii lor straini, solicita aplicantilor pentru locul de munca respectiv CAZIERUL JUDICIAR valabil – în original (acest document este valabil 6 luni!).

| Violleta2022 a răspuns (pentru Veme):

Si povestea continua 3 ani mai tarziu, cand ei au ajuns pana la urma in strainatate dar nu la munca cinstita ci la fuurat, dinde sotul a fost prins si incarcerat...

https://www.tpu.ro/......m-se-face/

are mai multe aici:
https://www.tpu.ro/utilizator/pjft/intrebari/

| valentingb a răspuns:

Si eu

| codrinstefan2103 a răspuns:

Joburile nu vin la tine ci tu la ele. pune mâna frumos și caută.

| NAMOLOS a răspuns:

Sunt locuri bune in DABOLA, cu fisa medicala e mai greu si psihologic-ul

| ady3600 a răspuns:

si de mult nu s-au mai intalnit in acelasi enunt straight face

| TRANSVERSAL a răspuns (pentru ady3600):

Ce nu s au mai intalnit?