| euBiancaTu a întrebat:

Vreau mai multe pareri in privinta cu o mare dilema de-a mea! Acum 4-5 luni m-am indragostit de un baiat si pana la urma i-am zis ca-l plac am fost cu el 2 luni jumate.Intr-o seara m-a sunat dar n-am vazut decat dimineata urmatoare(erau vreo 15 apeluri si un mesaj).In mesaj scria nu mai vrea sa ma vadasad.L-am sunat, i-am dat mesaje nu m-ia raspuns.Am vorbit pana la urama la scoala cu el dar a spus numai asa putem vorbi daca vom si doar buni prieteni si eu am zis "da" decat sa nu vorbeasca deloc mai bine asa.Dar eu il iubeam mult! Si saptamana trecuta am vorbit cu el si imi zicea "soramea" eu lui "fratele meu"Am vrut sa-i zic da n-am vrut sa stric ce am cladit pana acum(relatia asta de prietenie).Tin mult mult mult la el si nu ca prieten.{il iubesc mult!} CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| Inimadefata a răspuns:

Incearca sa ii spui tot ce simti, pe ocolite sau verde-n fata...nu are cum sa se supere pe tine din moment ce-ti spune "sora mea", o sora e destul de importanta, iar daca nu merge incearca sa scoti de la el chestiile aste puppy dog eyes

| euBiancaTu explică (pentru Inimadefata):

Multumesc Inimadefata :* dar nu doar tie ci tuturor pentru sfaturi cred ca o sa ii spun cumva pe ocolite :'( va pup :*

| Inimadefata a răspuns (pentru euBiancaTu):

Fundita? :03

12 răspunsuri:
| AlinaCurca a răspuns:

Acum, daca toti sunteti prieteni buni, ati putea discuta, sa il intrebi de ce nu a mers, daca ai putea face ceva diferit, ce s-a intamplat atunci. E greu sa te prefaci ca nu iubesti un om.

| neutrino a răspuns:

Nimeni nu te poate opri sa-l "iubesti" in continuare, nici chiar el!

| Dariusuu a răspuns:

Oricum îți este dator cu o decizie, meriți să ști de ce a ales această decizie. Continuă cu relația de prietenie iar dacă chiar nu vrea nimic de la tine e cazul să pui punct.

Să ai grijă de tine.

| grab a răspuns:

Faptul ca tu nu ai auzit telefonul nu este un motiv pentru despartire.

Sigur are pe altcineva si a gasit repede motiv sa dea vina pe tine.

| Piratul10 a răspuns:

Pai ar trebui sa il intrebi de ce nu a mers relația voastra si sa-i spui tot ce simți pentru el.dar cum sa iti zic, încerca sa nu încerci prea mult ca sa nu se supere si sa vrea sa nu mai fiti prieteni.

| Fayree a răspuns:

~ Chestiile de la varstele fragede sunt trecatoare... vorbeste cu el sau uita-l sigh love struck.

| Aphrodytha a răspuns:

Sa cresti... mai mult de 13-14-15 ani nu ai..chestiile astea sunt trecatoare

| Lily8 a răspuns:

Daca nu poti sa ii fii doar prietena atunci spune-i. Iar daca crezi ca poti sa i fii doar amica sa stii ca poti sa l iubesti si fara sa fii cu el dar fara sa te atasezi de el si sa ai asteptari gen : as vrea sa fiu cu el acum, as vrea sa ma sune etc.Iar cu timpul va trece si vei putea sa l privesti doar ca pe un amic si ti vei gasi si tu pe cineva care sa te iubeasca. Nu merita nimeni sa astepti sa te iubeasca. Fii doar amica daca poti daca nu uita l si continuati viata.Asta e sfatul meu. Ai grija de tine.Gandeste-te si la tine, nu la el.

| RobiD a răspuns:

Trebuie sa ai foarte mare grija, pentru ca daca el ti-a spus ca ramaneti prieteni, poate il va deranja daca tu incerci mai mult de atat si nu ii respecti dorinta. Poti pierde relatia de prietenie pe care ai construit-o, pentru ca el nu se va astepta ca tu sa ii spui ca inca tii la el.

| euBiancaTu explică:

Multumesc din suflet tuturor