| EuAndreea a întrebat:

Vreau parerea cuiva(mai ales a unui baiat)mi-a placut un baiat din sc(din alta clasa si mai mereu se juca cu fratemiu mai mic--cls a treia--si se jucau in sensul ca fratemiu il batea pe el--din joaca--si eu ma duceam mereu si ii ziceam sa il lase in pace---nu il cunosteam pe el atunci---si a inceput sa imi placa de el cand la un moment dat mi-a zis sa ii las in pace ca doar se joaca. dupa cateva zile a tr sa fiu de serv pe sc cu o colega si ea a tr sa se duca la o ora ca sa o asculte si i-am zis in gluma daca as putea sa fiu de serv cu baiatul ala--ea a crezut ca am zis pe bune si s-a dus la l si la intr--a acceptat si de at vb. cand s-a terminat ora am iesit in pauza si toti colegii lui ma strigau dupa numle lui si de aunci a inceput totul... povestea continua si e lunga si am nevoie de niste pareri.aia care vr sa ma ajtati adaugati-ma in lista de prieteni...ca? va rog

3 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Din cate am inteles eu esti inca in scoala generala, ceea ce inseamna ca si el este mic. Este destul de posibil sa nu inteleaga situatia in care se afla si trebuie sa ii "explici"; ori ii spui in fata ca iti place de el (ceea ce ar fi cel mai indicat) sau daca esti mai timida roaga o amica sa il intrebe daca ii place de tine, ce parere are etc.(asa ai putea sa afli ce ii place lui si in caz ca nu are o parerea prea buna despre tine ai putea sa o schimbi). Ar fi indicat sa nu fi sacaitoare cand vrei sa afli daca te place sau in tentativa ta de a-l face sa inteleaga ca il placi. Sper ca am fost de ajutor si ca nu am inteles gresit intrebarea.

| DJViper a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa treci peste si sa vezi ce o sa se mai intample Bafta!

| gabita231 a răspuns:

Pai ar trebui sa vb si tu cu el si nu e de mirare ca a zis sa il lasi in pace nici uni baiat nu ii place sa il stresezi daca iti place de el incearca sa ii arati si tu lui asta