| CesăfacAnonim a întrebat:

Vreau să îi trimit acest mesaj fostei mele ce părere aveți:
Bună Daria, vreau să încep cu un te iubesc și te voi iubi mereu, lucrurile nu au funcționat între noi cum mi-aș fi dorit eu, asta va fi ultimul mesaj care ți-l trimit, mi-am regăsit foarte greu cuvintele dar vreau să îmi iau adio de la tine. Îmi pare rău dacă te-am rănit, supărat sau ți-am făcut ceva rău nu am vrut să o fac. Într-un timp așa de scurt am prins niște sentimente așa puternice și sincere pentru tine. A trecut ceva timp de când mi-ai spus că nu poate fi nimic între noi, mai exact 4 luni, 20 de săptămâni, 144 de zile, 3456 ore, 207360 minute și în fiecare secundă de atunci nu te-am putut scoate din mintea mea. Vreau să îți spun că ești extrem de specială, în astea 4 luni am încercat să te înlocuiesc dar nici măcar o fată nu poate să îți ia locul în sufletul meu, am căutat în fiecare fată privirea și ochii tăi, zâmbetul tău perfect, râsul tău, tot ce erai tu, dar nu te-am găsit în nici una. Am sperat că în acestea 4 luni poate te vei mai gândi și ai mai acorda o șansă unei posibile relații dar am încetat să mai sper. Și cu toate asta știu că mereu vei avea un loc în sufletul meu și nu va fi unul oarecare și unul special pentru că de obicei eu nu mă deschid așa în fața unei fete, nu am încredere și nu îmi pun sentimentele pe tava. Dar tu nu ai fost o simplă fata, ai fost o zeiță (Afrodita zeița frumuseții), poate că sunt enervant că tot încerc să te caut dar chiar te-am iubit pentru că am văzut în tine ce nu am văzut în alte fete. Sper ca în 2023 să îți găsești un băiat care să te iubească, respecte, aprecieze de 10 ori mai mult decât mine și să te facă fericită. Chiar dacă nu mai suntem nici măcar prieteni și trecem unul pe lângă altul fără măcar să zici că ne-am cunoscut îți doresc tot binele din lume, toată fericirea și tot ce este mai bun. Dacă ai nevoie de un sfat sau ajutor în orice voi fi aici pentru tine, nu ezita să mă cauți, poate că ești supărată pe mine sau ai ura asupra mea este normal, sper să ne revedem într-o zi și să îmi spui cum ai reușit în viața și ești fericită. Pe final vreau să îmi cer scuze din nou pentru tot, chiar dacă mai tot timpul îți dovedeam că nu te iubesc, o făceam și încă o fac, te iubesc, în adâncul sufletului încă te vreau ca la început, poate chiar și mai mult, te vreau înapoi pe zi ce trece mai mult. Ai grijă de tine dansatoare mică.
Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| BlonduDePeScara a răspuns:

Nu o face frate, ai fi ca un cățeluș in fața ei. trebuie sa dai dovadă de masculinitate, asta am învățat eu dupa ce am trecut prin ce ai trecut si tu, efectiv ii scriam mesaje lungi cu ce înseamnă pentru mine și ea vorbea deja cu alții. trebuie să înțelegi că dupa o despărțire, firul se rupe și cazi atât de dureros încât iti vin in cap toate gândurile alea,, nu o sa mai găsesc pe altcineva;,, ea e singura de pe pământul asta". lasă durerea, furia si fantezia împăcării să treacă, găsește ți pe altcineva și fii fericit. oricum e foarte improbabil să reveniți, iar dacă o faceți, sclipirea si spontaneitatea vor dispărea, mai pe scurt nu va mai fi la fel. numai bine

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Arată că esti disperat după ea. Exact ce le place fetelor.

| Lioana a răspuns:

Evita mesajele lungi si nu spune ca e ultimul mesaj. Iti tai orice posibilitate de a mai spune ceva vreodata.
Daca chiar vrei sa-i scrii, scrie ceva simplu si concret.

| blackann a răspuns:

rolling on the floor nu trimite asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi nătărău.Incearcă să ai demnitate și lasă fata in pace.Ai făcut obsesie pentru ea, se mai intâmplă, dar va trebui să treci peste asta și să găsești pe altcineva.

| CesăfacAnonim explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc de răspuns, chiar așa este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto telenovela, cati ani aveti, 12?

| CesăfacAnonim explică (pentru anonim_4396):

Salut nu vreau să fiu răutăcios, dar pentru că te fierbe să ști vârstă este de 17 ani și ea 15. Nu este o problemă dacă ai 12 ani poți să ai 5 ani ce inima simte nu se poate explica. Și să îți dau un exemplu de relație unchiul meu are o relație de la 14 ani și ea avea 12, la 30 de ani sau căsătorit și acum au doi copii. Deci dragostea poate fi la orice vârstă. Nu trebuie să fi răutăcios și să dai cu pietre, am cerut doar o părere de la oameni care au trecut printr-o despărțire și ce părere au.

| Daz01 a răspuns:

Orice ar fi, nu o face!

| MihailVeteranu a răspuns:

Ești prea inimos, câți ani ai? Poate fi și pubertatea

| CesăfacAnonim explică (pentru MihailVeteranu):

Salut am 17 ani și da sunt foarte inimos, sunt programator și cu salariul pe care îl iau mai ajut copii fara adăpost. Mereu dacă pot ajuta cu orice nu zic nu. Iar din cauza asta lumea mă ia de prost.

| MocanuSofia a răspuns:

Majoritatea fetelor sunt de tot ***-ul in legatura cu chestiile astea. si mie inca mi-e dor de fostul (si primul ce-i drept, si se poate sa fie si ultimul) si a trecut deja un an intreg de cand ne-am despartit. dar stiu ca el deja a mai avut inca vreo 10 fete intre timp, si clar a uitat de mine. so, nu o face. orice ar fi. mai bine sa ramai in patratica ta, cum fac si eu, ca viata e mai buna fara gagicareala. iti garantez