| AnaAndra a întrebat:

VREAU SA MA SINUCID! nu mai suport! am o mama careia nu ii pasa de mine, un tata care imi vorbeste numai in scarba.El e plecat in strainatate sa munceasca, vine la cateva luni acasa, dar nu asta e problema! in seara asta mama a vb cu o matusa, si m-a facut de tot rasul! ca nu fac nimic in casa, ca o doare-n *** de mine, ca sunt o proasta, o needucata, o tampita, o rapanoasa! si multe jigniri.

Ea mereu tipa la mine si ma bate! eu normal ca tip la ea sa inceteze, ca mi-a ajuns cutitul la os! Daca o ajut la curatenie, revine din urma mea cu curatenia, zicandu-mi ca nu fac nimic bine. Prefer sa nu mai fac deloc straight face decat sa o aud injurandu-ma apoi. Nu am putut niciodata sa discut deshis cu ea, nu se poate discuta!

Daca incerc sa vorbesc cu ea, incepe sa urle si sa zica ca am aere si fite, ca ii tratez pe toti cu nerespect ( e doar in viziunea ei ) ca nu ii zic sarut-mana cand vin de la scoala. Sincer, la felul cum se comporta cu mine, nici macar o flegma nu as da pe ea! Va rog sa ma credeti! Nu am la cine sa plec, ca as pleca si in seara asta daca as avea! crying Ii baga tatalui meu prostii in cap, si el normal ca isi schimba parerea despre mine. Ii zice ca eu comentez la tot ce zice. Da, comentez cand am dreptate, pentru ca ma insulta fara motive! Si tata a zis ca, cand va veni acasa ma va bate straight face

Am 14 ani, m-as duce la un psiholog, dar in Tecuci, nu exista straight face as vb cu diriginta, dar imi e rusine sad

va rog, orice sfat e bine venit! sad

31 răspunsuri:
| AMaTha a răspuns:

NU nu fa prostia de a te sinucide.Cu timpul toate vor trece si vei vedea ca vei avea si lucruri bune in viata ta.Chiar daca mama ta nu isi da seama acum peste un timp, cand tu nu vei mai fi langa ea, isi va da seama ca esti foarte importanta si nu merita sa te jigneasca.Totusi incearca sa nu te pui in gura cu ea chiar daca tu ai dreptate.Si tatalui tau explica-i cum sta treaba si roaga-l sa te ajute daca va putea. Timpul va trece si vei gasi drumul spre fericire dar consulate cu diriginta si poate te va ajuta ea.Succes!