| Betty18 a întrebat:

Vreun psiholog pe site ce vrea sa vorbeasca cu o adolescenta dificila de 19 ani sub anonimat? sau o persoana mai mare, nu stiu...lasati un mesaj sau un id, ce vreti...

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu sunt psiholog.
Poate, totusi, sa-ti pot fi de folos.
Hai sa incercam!

| negru30 a răspuns:

De ce te consideri o adolescenta dificila?

| Leon a răspuns:

Ciao betty, as putea sa iti fiu de folos doar vorbindu-ti din convingerile mele si experienta personala. sunt un tip destul de flexibil si daca as reusi sa inteleg cauzele problemelor tale as sti ce sfaturi sa iti dau... daca vrei lasa-mi mesaj si mai vorbim. numai bine!

| IMC90 a răspuns:

Cam la limita...

la 19 ani nu prea mai este adolescenta in nici unu din sensurile cuvantului.

| Betty18 explică:

Lume NU e vorba de dragoste laughing

| ozulll a răspuns:

Buna. daca vrei putem incerca sa gasim solutii la problemele tale, sau doar sa te ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magicianulfermecat@yahoo.com; daca vrei, baga un e-mail acolo, si-ti raspund; numai sa nu fie cu probleme de amor pentru ca nu le am pe astea; si spuna asta pentru ca toate iubitele pe care le-am avut(adica 2) mi-au dat papucii,si n-am aflat nici pana-n ziua de azi din ce motive; o banuiala am eu,dar e o poveste mai lunga; bine,ele, relatiile a fost ceva mai scurte, respectiv 1 luna, si cealalta 2 saptamani; dar ce conteaza asta? au fost? au fost; eu am 38, deci sunt un pic "mai mare",ceea ce inseamna ca ma incadrez; daca crezi ca merita si mai ai un loc pe liste,trece-ma si pe mine, dar la categoria "amatori-incepatori"; dar te rog sa nu te uiti pe intrebarile sau raspunsurile mele, ca sa pot sa am si eu o sansa sa fiu ales; cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ca as avea mari sanse,sa ies pe primul loc,dar fac o corectare,si-ti spun ca e cu "m" mic; doar ca robotul asta enervant,are un fix sa incepi textul cu litera mare; intr-un fel e bine,pentru ca eu niciodata nu dau "caps lock",din comoditate-evident,dar nu-mi fac probleme,pentru ca stiu ca rezolva el problema; si daca tot veni vorba,nu stiu de ce nu se ocupa si cu alte chestii cum ar fi,de ex., sa elimine trollerii astia nesimtiti care s-au inmultit peste masura;(stiu, o sa-mi zici acum -"bine ca esti tu usa de biserica!"; corect si asta); in fine, ideea ei ca deci sunt magicianulfermecat cu "m" mic; in rest iti doresc sa treci peste problema asta pe care spui c-o ai (dar poate n-o ai) si...iti mai doresc sa ai parte de multa zapada,nu?,pentru ca sa poti face sarbatorile de iarna in spiritul (nu stiu cum sa termin fraza),in spiritul romanesc;(normal trebuia sa scriu mai putin,dar am zis sa fie mesajul mai lung,ca sa mai citesti si tu,ca sa-ti mai treaca timpul cu folos(sau nu); bun; ce sa-ti mai zic? a! sa-ti dau si un sfat,daca tot am intrat sa-ti scriu aici; de ex,daca te paraseste iubitul vreodata,incearca sa nu suferi,pentru ca totul e trecator si mai sunt si alti baieti pe lumea asta;(asa am auzit-asa iti spun); cam asta e; si sa fi atenta la travesare,sa treci doar pe culoare verde; iar daca esti soferita,sa nu bagi barbatii in seama,care rad de tine cand te vad la volan,pentru ca asa suntem noi,mai(iar nu gasesc)mai spirituali; bine, pe unii ii loveste spiritualitatea prea tare, si poa' sa zica, de-alea "cin' ti-a dat carnetu' fa!"; dar asta-i alta discutie; bine; am plecat.

| BrokenDreams_8819 a răspuns:

De ce nu ne spui ce problema ai ca sa stiu daca putem s te ajutam.eu am app 21 de ani. daca imi spui ce problema ai, poate te pot ajuta

| romulusb a răspuns:

Incearca pe mess: psihoconv