| Flx_Felix_1999 a întrebat:

Buna,cum pot sa pun un link intr-o imagine iar dupa ce dau click pe imagine sa se deschida linkul dorit? (as vrea ca linkul sa se deschida in ferestra noua!)

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca nu pot sa-ti dau direct html ->uite aici http://www.tutorialehtml.com/htmlt/links_imagine.php
Bafta!

| Flx_Felix_1999 explică (pentru neluL):

Iti multumesc, dar codul html nu face ca, dupa ce pun linkul in imagine si dau click pe imagine linkul sa se deschida in fila noua, asa cum vroiam...