| Animeking223 a întrebat:

Bună TPU.
Am o întrebare. M-am mutat în Germania și vreau să știu ce pot să descarc pe pe internet fără să iau amendă și ce nu pot. Îmi puteți spune ce pot și ce nu pot descărca?

Mulțumesc în avans.
PS. Dau fundă.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu foloseste torente sub nicio forma
nu intri pe site uri unde filmele sunt pirateta
nu descarci soft-uri platite de pe site uri unde nu iti cer bani.

vrei filme, Netflix, hbo, disney, amazon, Youtube.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E simplu.
nu piratezi si nu ai probleme.

| Animeking223 explică (pentru suntserios):

Adică? Poți te rog frumos să-mi explici cumva să înțeleg?

| suntserios a răspuns (pentru Animeking223):

Nu foloseste torente sub nicio forma
nu intri pe site uri unde filmele sunt pirateta
nu descarci soft-uri platite de pe site uri unde nu iti cer bani.

vrei filme, Netflix, hbo, disney, amazon, Youtube.

| sierra1 a răspuns:

In principiu, orice DAR să nu obții profit din ce descarci (să nu vinzi, distribui...)

| NLS a răspuns:

Nu poti folosi site-uri publice de to_rente, iei amenda instant, si e mare.

| FreddieM a răspuns:

De vpn ai auzit?
Cheers