| Animeking223 a întrebat:

m-am mutat recent din Romania in Germania si as vrea sa stiu daca pot sa descarc anime-uri de pe animekage fara sa primesc o amenda sau altceva?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

De continutirile alea nu ii pasa nimanui, ele coricum sunt la liber pe net. Descarca-le linistit desi nu vad de ce nu te-ai uita online ca e aceiasi calitate.

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Teoretic e ilegal, practic nu ii pasa nimanui...descarca linistit.

| Animeking223 explică (pentru RoCkKiD):

VPN-ul de la browserul Opera este eficient?

| Animeking223 explică (pentru RoCkKiD):

Eu nu vreau sa dascarc filme din astea noi sau muzica. Eu vreau sa descarc episoade din difertite anime-uri de pe https://kissanime.ru/ sau de pe https://ak196.anime-kage.eu/. Este in regula sa descarc folosind VPN-ul de la Opera?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Animeking223):

De continutirile alea nu ii pasa nimanui, ele coricum sunt la liber pe net. Descarca-le linistit desi nu vad de ce nu te-ai uita online ca e aceiasi calitate.

| Wr3nch a răspuns:

Ia un vpn, gasesti multe la un pret decent, cum e NordVPN.

| NLS a răspuns:

Nu cunosc site-ul, dar daca e hostat pe un server nemtesc, aproape sigur se va sfarsi cu o amenda, daca se distribuie acolo continut protejat prin copyright.

Ca sa stim despre ce vorbim, da un link exact

| Jukosto a răspuns:

Nu. Nu poti sa faci asta. Dar, exista niste metode, poti sa folosesti un VPN. Practic, tot ce faci tu, trece prin serverul de la VPN, dupa prin internetul tau, astfel mascand ce faci. Inainte sa faci asta, te rog sa te documentezi mai bine, nu stiu multe despre VPN si cum se poate folosii, stiu doar ca asta e o metoda care o folosesc si cei din China sa poata folosii internetul necenzurat.

| Jukosto a răspuns:

Am uitat sa precizez, in Germania nu se joaca autoritatile. Nu risca si tu asta. Cunosc multe persoane care au luat amenzi mari pentru asta.

| NLS a răspuns (pentru Jukosto):

Habar nu am daca esti in siguranta cu site-urile alea, desi nu sunt site-uri nemtesti.

Eu folosesc Opera cand vreau sa mi se piarda urma, are un VPN integrat destul de eficient.
Oricum cele mai bune VPN-uri sunt cele contracost.

Am luat mai demult amenda 900 euro pentru un singur film, scos de pe un site semi-public (rarbg... bine ca s-a inchis)
Totul a inceput de la 20SecoleVulpe.
Am iesit pana la urma la 600eur, cu tot cu comisionul avocatului.
Acesta - avocatul, mi-a zis asa: fie nu mai scoti, fie ai grija sa nu mai fii prins. Mi-a zis ca fratele lui a platit si el vreo 2 amenzi in trecut, tot pentru filme.

| Wr3nch a răspuns (pentru NLS):

Rarbg e inca deschislaughing

| Animeking223 explică (pentru NLS):

Eu nu vreau sa dascarc filme din astea noi sau muzica. Eu vreau sa descarc episoade din difertite anime-uri de pe https://kissanime.ru/ sau de pe https://ak196.anime-kage.eu/. Este in regula sa descarc folosind VPN-ul de la browserul Opera?

| Animeking223 explică:

Poze de pe internet pot descareca fara probleme? De exemplu de pe Facebook, rule34, pinterest, twitter sau tumblr?