| Andrey1108 a întrebat:

Mi-am cumparat un pc am bagat windwos7 pe el, dar am o problema cu netul. Pe vechiul pc mergea dar pe asta nu imi merge, imi arata ca este conectat ledul de pe placa de retea e aprins dar tot nu mere...

Am internet prin fibra optica.
Ce ar putea sa aiba.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu dară dacă nu ai instalat driverele care trebuiau. Driverele sunt în automatic updates/optional updates.Foloseștele pe cele de acolo și totul va funcționa.Succes

| Andrey1108 explică (pentru DeyCj):

Unde mai exact? pe hard?

| DeyCj a răspuns (pentru Andrey1108):

Ți-am scris mai sus.Din control pannel accesezi automatic updates și cauți acolo optional updates, bifezi driverele de acolo și dai update și gata(nu mai țin minte 100% numai daca văd îmi aduc aminte, că eu folosesc Linux)

| Andrey1108 explică (pentru DeyCj):

Pai da dar daca mie nu imi merge netu nu pot sa fac update...

| al3xander a răspuns:

Ai instalat placa de retea? daca da este activata?

| Andrey1108 explică (pentru al3xander):

Da e instalata
Cum adica activata? Imi arata ca e conectat jos langa ceas

| al3xander a răspuns:

Pai in cazul asta inseamna ca nu e de la placa. trebuie sa stii ce setari ai la internet (daca are ip stabil, daca e conexiune prin PPPoE etc.). vorbeste cu aia de la provder-ul tau.