| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Salutare, de vreo 2 zile am patit urmatorul lucru:
Pornesc PC-ul, imi arata ca nu sunt conectat la internet(nu ca e picat sau ceva), dau restart la PC, automat dupa aia merge. Am patit acum ca si in timp ce eram pe net sa-mi arate dintr-o data ca nu sunt conectat la net si surpriza, cand dau restart isi revine.
Precizez ca mai am un PC in casa si ala nu face probleme de genul, deci nu cred ca ar fi de la distribuitor(UPC).
Daca stie cineva, de la ce ar putea sa fie problema? Eu ma gandesc ca nu cred ca are cum sa fie de la fibra optica, tinand cont ca daca dau un restart isi revine. Cred ca ar fi placa de retea, dar na, poate cineva stie mai bine. Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

In primul rand reinstaleaza driverul placii de retea (de pe site-ul producatorului placii de baza).

| PainTech a răspuns:

La internet nu te poți conecta prima data, asta am înțeles. Dar la router poți? Încearcă să intri in interfața grafică a routerului (192.168.0.1 sau 192.168.1.1 ).

| Adrian5575 a răspuns:

Si eu tot placa de retea zic ca e. Incearca totusi cu o reinstalare de windows, poate merge.

| Protegent a răspuns:

Motivele ar fi:

Virusi, malware
Windows invechit, pe care nu l-ai mai reinstalat
Bug-uri din update-uri etc.

Ai incercat sa scanezi pentru virusi? Si mie intr-o vreme mi s-a intamplat asa dar era un virus in PC si l-am eliminat, iar atunci s-a rezolvat.