| anonim_4396 a întrebat:

A mai vazut cineva American History X? Cum vi s-a parut?

12 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Foarte frumos.Ca de obicei, Edward Norton a jucat super.Finalul a fost jalnic dar presupun ca si bun in acelasi timp pentru ca nu ma asteptam la asta.Adica un negru de care s-a luat fratele lui mai mic in primele minute ale filmului, sa zic asa, vine la FINAL si il omoara, pe fratele mai mic.Eu unul chiar nu m-am asteptat la finalul ala.Mi-a placut scena in care se cearta cu mama si sora lui. Daca mai vrei sa vezi filme bune cu Norton iti recomand Leaves Of Grass, The Illusionist si Primal Fear.Birdman si Fight Club ies din discutie pentru ca "cine nu le-a vazut?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, e fain, daca-l vezi ai ocazia sa intelegi ce inseamna cuvantul fanatic si rasism.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si totusi mi se pare ca filmul tinde mai mult spre partea cu rasismul.Morala nu-i prea puternica.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da l-am vazut. arata mult ce poate face rasismul din oameni. din pacate nu cred ca multi se schimba, cum a facut personajul principal, dar asta e. lumea e plina de prosti

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi s-a parut o idee de film prea stralucita.In schimb mi-a placut un pic prestatia lui Edward Norton.
Acelasi gust amar l-am avut si dupa ce am vazut Law Abiding Citizen (2009) Nu stiu, mi se par doua filme ce spera confortabil sa te aduca pe o anumita directie fara multe explicatii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Faptul ca cel mai simpatic personaj din film este omorat la sfarsit de un negru nu prea te indreapta spre ideea de pace, cel putin asta cred eu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar cine vorbea de pace. mai mult zic e ca e vorba de ce face rasismul din oameni

| Iuliancik77 a răspuns:

Da eu ft.interesant
FUNDA?

| anonim_4396 explică (pentru Iuliancik77):

Ce vrei sa faci cu o funda? E ziua vreunui prieten si vrei sa-i ornezi cadoul?

| Iuliancik77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai ghicit
FUNDA?

| anonim_4396 explică (pentru Iuliancik77):

Nu dau funde la cersetori.Scuze...

| Iuliancik77 a răspuns (pentru anonim_4396):

:d