| Thecurious a întrebat:

Am auzit multe aprecieri la adresa serialului "Game of thrones".
Puteti face o recenzia a acestui serial?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

O recenzie pentru GoT, inseamna pagini. happy
Am sa incerc o condensare...

O fantezie medievala, intr-un tinut in care verile dureaza ani, iar iernile decenii, multa violenta, multe personaje conturate complex, si o intriga complicata, pe alocuri dificil de urmarit, intre sapte familii si lupta lor pentru un Tron de Fier, dragoni (si o tipa care-i calareste), un zid imens in nord, care separa Lumea lui Snow de tinuturile Salbatice si Lumea Mortilor.

Mi-a iesit intr-o fraza, sunt bun! big grin
Si serialul e BUN, deci:
Vizionare placuta.

| Thecurious explică (pentru Darkmagic):

Nu as fi banuit niciodata ca te atrage fantezia.

| Darkmagic a răspuns (pentru Thecurious):

Nici eu. happy
La inceput, m-am uitat din curiozitate pentru ca initial, TWD (The Walking Dead) a fost oferit retelei HBO iar consiliul lor l-a respins ca fiind "extrem de violent".
Asa a ajuns TWD la AMC, iar dupa un an, HBO a pornit GoT, clasificat cel putin la fel de violent. laughing
Fata de TWD care "te prinde" in primele 3 minute, GoT e un pic mai lent dar se intelege ca le recomand pe amandoua. happy

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Mai multe familii se bat pentru putere + elemente de fantezie (dragoni si alte creaturi). E perfect serialul, n-are cum sa te plictiseasca si are tot ce ai vrea. Uita-te ca merita, cred ca e cel mai bun serial, personaje, actiune, efecte speciale bune, n-au uitat de nimic si devine din ce in ce mai bun. Ma mir si e pacat ca dupa atata timp si atatea seriale, e singurul care a reusit sa le aiba pe toate si sa nu dezamageasca niciodata.

| Thecurious explică (pentru Sn4k3):

Da, asa e. Insa nu am canalul HBO.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Thecurious):

Faci cont pe HBO GO daca vrei sa platesti neaparat sau daca nu, te uiti online. Cine crezi ca se mai uita pe TV laughing?

| Thecurious explică (pentru Sn4k3):

De pe ce site-uri?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Thecurious):

Mai toate site-urile de seriale online.
http://www.filmeserialeonline.org/seriale/game-of-thrones-2011/