| anamaria82726 a întrebat:

Am cum sa gasesc toate filmele care au fost la cinema si nu mai apar? Gen o lista. Ca am vazut multe care mi-au placut si nu mai stiu cum se numesc

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" toate filmele care au fost la cinema" - la vreunul anume sau la oricare

"fost la cinema si nu mai apar" - aici vorbim de viitor, cine știe?

| anamaria82726 explică (pentru sierra1):

Pe bune? Cred ca ai descifrat greu rau

| sierra1 a răspuns (pentru anamaria82726):

"filmele care au fost la cinema si nu mai apar? "

cum facem, ghicim in cafea? Luminează-ne tu

| anamaria82726 explică (pentru sierra1):

Ba fata mea. Gandesti? Ce nu pricepi? Care au fost la cinema si nu mai apar. Da. Atat de grea de cap esti? Se intelege foarte bine intrebarea. Nu vezi ca esti sigura carese preface ca nu a priceput?

| sierra1 a răspuns (pentru anamaria82726):

" 37837374846555 explică :Ce nu pricepi? Care au fost la cinema si nu mai apar."

nenea, de unde păcatele tale știi că nu mai apar? Ghiciși in cafea?

| anamaria82726 explică (pentru sierra1):

Nu mai apar la cinema omule. Nu trebuie sa ghicesc in cafea ca sa vad ca nu mai apar la cinema

| sierra1 a răspuns (pentru anamaria82726):

Nenea, ai probleme de înțelegere ale propriilor tale cuvinte:

"filmele care au fost la cinema si nu mai apar."

- deci de unde știi/știm că mâine nu mai re/apar la cinema?
De parcă un film dat la cinema dispare pe veci și nu mai poate să reapară!

Să ghicim in cafea, asta te intrebasem. Hai admite că ai pus intrebarea intr-o dungă (asta, cu exprimare elegantă)

| anamaria82726 explică (pentru sierra1):

Ue mi-e mila de tine. Nu vezi ca esti singurul care a avut un repros de genul? Te tot prefaci ca nu ai inteles intrebarea. Nu toate filmele reapar. In general se dau filme noi. Si eu am vazut o gramada de filme la cinema pe parcursul anilor si nu am mai dat de ele la cinema deloc. Si chiar daca ar reaparea, se intelege ce am intrebat. Du-te si cauta cearta in alta parte. Te-am pupat

| Sn4k3 a răspuns:

Pe site-uri de filme online. Apar dupa o luna- doua, unele chiar si mai mult dupa ce au fost la cinema.

| aditimus a răspuns:

Www.imdb.com ai acolo tot ce ai nevoie sau daca crezi ca te ajuta scrie pe google movies 2019 sau movies 2020 si o sa iti apara poze cu toate filmele anului.

| Eugen80 a răspuns:

IMDB - acolo le gasesti pe toate.

| Zorn a răspuns:

Doua site-uri utile:
https://m.imdb.com
https://m.cinemagia.ro
Pe primul gasesti si liste cu filme, in functie de popularitate, gen, nota.
De exemplu, Top 250 cele mai bune filme: https://m.imdb.com/chart/top/