| aliceioana a întrebat:

Dintre toate filmele care le-ati vazut la cinema... care v-a placut cel mai mult...
Dau fundita pentru cel mai bun rasp:*:*

Răspuns Câştigător
| Angelforlove a răspuns:

Profa rea dar buuuna
Alice in.
Big mama

2 răspunsuri:
| Destinee a răspuns:

This is ithappy

| Angelique a răspuns:

Amor la Roma:Beth, o tânără din New York, pleacă la nunta surorii ei, în Roma. Şi acolo îl întâlneşte pe Nick, cavalerul de onoare. iar cei doi gafează la nuntă, într-o serie de gesturi care se spune că aduc ghinion.O tradiţie italiană spune că un bănuţ într-o fântână îţi aduce dragostea. Să vedeţi ce ciudaţi atrage Beth acum... Eroina principală a filmului este o tânără ambiţioasă din New York, dezamăgită de dragoste. Într-o călătorie la Roma, pentru nunta sorei sale şi după câteva pahare de şampanie în plus, Beth pescuieşte câteva dintre monedele aruncate în "Fântâna Dragostei", activează o vrajă, şi se trezeşte peste noapte că cei care le-au aruncat se îndrăgostesc de ea. Astfel, lista "cuceririlor" numără un magnat al mezelurilor (Danny de Vito), un magician (Jon Heder), un pictor (Will Arnett) şi un model narcisist (Dax Shepard). Totul se schimbă în momentul când în scenă intră un reporter încântător (Josh Duhamel), iar Beth nu este sigură dacă şi el face parte dintre cei căzuţi sub vraja "Fântânii Dragostei". Pentru mare parte din acţiunea petrecută la New York, producătorii au folosit celebrul muzeu Guggenheim, iar la Roma au construit un nou monument, "Fontana di Amore". Pentru creaţia acestei fântâni s-a apelat la un meşter artizan italian în vârstă de 83 de ani, Gianni Gianese, care a lucrat de-a lungul carierei sale cu regizori legendari precum Federico Fellini, John Huston, Luchino Visconti şi Martin Scorsese. Construcţia fântânii, amplasată în Piazza Borghese, a durat 40 de zile, dar la final turiştii se uitau pe hărţi deoarece nu recunoşteau monumentul. Pentru această comedie s-a adunat o echipă de şoc, formată din actori clasici de comedie, precum Kristen Bell, Danny de Vito, Will Arnett sau Dax Shepard. Spectacolul este completat de câştigătoarea Oscarului din anul 1985, Anjelica Houston, distribuţia în rolul unei şefe intimidante, dar şi de Don Johnson, în rolul tatălui eroinei principale. Rolul principal masculin a fost încredinţat lui Josh Duhamel (un fost model devenit actor, soţul celebrei cântăreţe Fergie) cunoscut publicului din România în special în urma prestaţiei din "Transformers". Ti-l recomand! Fundabatting eyelashes?