| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare referitoare la seria Naruto Shippuden, de ce lui Sasuke îi curge sânge din ochi când folosește amaterasu? Am văzut că și lui Itachi îi curgea sânge când îl folosea, la Sasuke am văzut când s-a luptat cu 8 cozi a folosit mangekyou sharingan la fel i-a curs sânge din ochi și aș vrea să știu de ce.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care lui Daffy Duck i se intoarce ciocul la spate cand ii explodeaza o bomba in fata. Pentru ca asa a vrut animatorul.

Tu cauti explicatii logice la un desen animat despre adolescenti ninja cu puteri supranaturale care se lupta cu o vulpe cu noua cozi?

| MValentin a răspuns:

Nici eu nu stiu, dar pot spune ca din cauza puterii ce au acei ochi

| StefanChriss a răspuns:

Ii curge sange din ochi pentru ca amaterasu este atat de puternic incat il raneste si pe cel care il produce.