| AdrianaBacescu a întrebat:

Am o mica nelămurire: Când a apărut în România TCM (Turner Classic Movies)? Pe Wikipedia scrie ca a aparut in 2000, pe alta parte in 1998.

Răspuns Câştigător
| AdrianaBacescu explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Pe Wikipedia scrie ca a aparut in 2000.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Însă acum se numește TNT.

| AdrianaBacescu explică (pentru JOHNtheADVISOR):

TNT se va închide în toamna. Va fi Warner tv

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Tot aceeași patroni, însă se redenumește canalul.Formatul programelor probabil va fi același.

| AdrianaBacescu explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Din cate stiu eu aminte mai exista TCM in tarile europene?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Au trecut atâția ani de atunci, multe chestii am mai aflat și eu acum cu ocazia asta, multe din canalele tv ale copilăriei au dispărut sau sunt prezente și azi sub un alt nume.Am găsit asta https://en.m.wikipedia.org/......s_channels

21 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

CN devenea seara după 12 în vremea aia TCM, ca post independent eu l-am văzut la TV cam prin 2006-2007.

| AdrianaBacescu explică (pentru Catrice):

TCM era prin 1998-1999 in locul lui TNT Classic Movies

| Catrice a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Eu știu ce prindeam cu antena, CN era în engleza la mine, alții de prin S îl aveau deja în romana posibil sa nu se fi schimbat după miezul nopții laughing

| AdrianaBacescu explică (pentru Catrice):

CN a fost dublat in engleza până în 2002. TCM era dublat in poloneză

| Catrice a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Multe programe erau în engleza și în 2008.
Difereau oricum posturile astea date pe digital și alea date pe analogic, Minimax îl prindeam pe una în când in engleza când în ungurește și f rar in RO și pe cealaltă numai în romana laughing

| AdrianaBacescu explică (pentru Catrice):

Animax era dublat in maghiară?

| Catrice a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Animax avea episoade dublate în romana...asta ziceau unii, eu am prins doar subtitrate.

| AdrianaBacescu explică (pentru Catrice):

Și erai pasionată de Animax?

| Catrice a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Nu ma lasă mama sa ma uit ca era la fel noaptea și încă eram la școală crying dar recuperez acum ce am pierdut atunci laughing

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Astea nu erau unul și același canal AniMax, apoi Jetix, acum MiniMax?

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Jetix e fostul Fox Kids, actualul Disney.
Minimax devenea seara după 10 Animax

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Oricum,copiii de acum nu se bucură de copilărie cum am făcut-o noi, eram fericiți cu adevărat, trăiam și simțeam, mai ales când ne accidentam la fotbal, nu aveam nevoie de tehnologie.Acum totul este virtual.

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Jucam cărți - deschidem aplicație
Jucam fotbal - deschidem pc-ul
Ne facem prieteni - deschidem Facebook
And so on...

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Avem cică "rețele de socializare" o să se ajungă să nu mai deosebim realitatea de virtual.Generația mea cel puțin am rămas cu amintiri frumoase pe care cei de acum nu or să le aibă vreodată la cum evoluează lumea.