| sinnz a întrebat:

Am si eu o curiozitate, intr-un film, cand ia foc o masina, cel de la volan nu moare? Sau cum este scos de acolo. Funda primului raspuns concret.

Răspuns Câştigător
| beniamin1991 a răspuns:

Normal ca nu moare,
Exista cascadori,profesionisti antrenati pentru asa ceva,meseria lor este sa isi puna viata in pericol in locul actorilor si sa joace in scenele care prezinta un pericol pentru acestia.
Totul este facut intr-un mediu controlat,cu echipe de medici si specialisti in domeniu,gata sa intervina in cazul in care se intampla ceva.
Exista si efecte speciale care vor fi adaugate pentru a face ca lucrurile astea sa para mai reale sau credibile.
Probabil se filmeaza o scena cu cascadorul in masina, daca aceasta este in flacari, dupa care este scos si introdusa o marioneta in locul acestuia, unde va urma sa se filmeze o noua scena cu explozia propriu zisa, ea nu este de mare amploare insa o face asa prin intermediul efectelor speciale.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mai mult de 7 ani de ai pus o astfel de intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este doar o cascadorie/truc-nu moare nimeni!

| Deliiiia a răspuns:

Se da foc masinii ulterior, se folosesc cascadori sau se modifica imaginile video pe calculator.